Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topambtenaar EU: lidstaten moeten nog niet stoppen met coronasteun

Topambtenaar EU: lidstaten moeten nog niet stoppen met coronasteun

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Lidstaten van de Europese Unie doen er goed aan de subsidiekraan niet te snel dicht te draaien in de nasleep van de coronacrisis. Zelfs bedrijven die de crisis hebben overleefd zonder overheidssteun kunnen nog last krijgen als coronamaatregelen weer aangescherpt worden. Dat vindt Olivier Guersent, topambtenaar bij de afdeling van de Europese Commissie die gaat over de handhaving van de Europese mededingingsregels.

Volgens Guersent zou het een vergissing zijn als staatssteun stopgezet wordt voordat het duidelijk is hoe goed Europese lidstaten de verspreiding van het virus aanpakken of als er een nieuwe variant opduikt waar nog geen vaccin voor is. "We hadden allemaal gehoopt te weten waar dit eindigt, maar we zijn er nog niet", zegt Guersent in een interview met persbureau Bloomberg.

De Europese Unie neemt binnenkort een besluit of coronasteun na het einde van het jaar moet doorlopen. De coronasteun valt onder de Europese regels over staatssteun, die de EU in maart versoepelde toen de crisis uitbrak. Lidstaten bepalen zelf hoe ze staatssteun geven, maar moeten zich hiervoor wel aan het tijdelijke kader houden dat de EU opgesteld heeft. De opschorting van de regels voor staatssteun loopt voorlopig tot eind dit jaar.

3 biljoen euro aan steun

Tot dusver hebben overheden bedrijven voor opgeteld 3 biljoen euro kunnen steunen om economieën te helpen de coronacrisis door te komen. Toezichthouders hebben voorgesteld om tegen juni volgend jaar de programma's voor steun te laten eindigen.

Hoewel de EU op enig moment wel moet stoppen met de steun, zou de unie overheden meer speelruimte kunnen geven om investeringssteun te geven voor het innoveren van bijvoorbeeld de gezondheidszorg, zei Guersent. Staatssteun is volgens hem afhankelijk van besluiten van ministers van Financiën en de centrale banken, zei hij. "Je kunt niet een flexibel beleid voor staatssteun erop nahouden en tegelijkertijd tegen overheden zeggen dat ze terug naar normaal moeten en zich moeten houden aan de strikte regels van de EU", vindt Guersent.

Meer uit Financieel

Openingswinst voor AEX, AkzoNobel en ASMI flink hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met winst geopend. Beleggers op het Damrak bogen zich over kwartaalcijfers van onder meer verfproducent AkzoNobel, chiptoeleverancier ASMI en uitzendconcern Randstad. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden woensdagochtend.

23 minuten geleden
België moedigt werkgevers aan kilometervergoeding te verhogen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België trekt de federale regering tot 80 miljoen euro uit voor steunmaatregelen om de pijn te verzachten van de flink gestegen energieprijzen en prijzen aan de pomp. Het grootste deel van het bedrag, 60 miljoen euro, gaat naar een aanmoediging aan werkgevers om de kilometervergoeding voor hun personeel te verhogen of om er een in te voeren.

41 minuten geleden
BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen

PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.

1 uur geleden
Randstad blijft last houden van zwakke Europese markt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalden de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.

1 uur geleden
AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.

2 uur geleden
CBS: op een na grootste daling consumentenvertrouwen ooit

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.

3 uur geleden
Koopwoning in maart 5 procent duurder, stijging vlakt weer wat af

DEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.

3 uur geleden