Topambtenaar Economische Zaken wordt baas UWV
DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt de huidige topambtenaar van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat als hoogste bestuurder. Maarten Camps, secretaris-generaal bij het ministerie, is benoemd tot voorzitter van de raad van bestuur van de instelling die verantwoordelijk is voor werknemersverzekeringen.
Camps treedt per 1 juni aan als nieuwe bestuursvoorzitter van het UWV. Hij wordt daarmee de opvolger van Fred Paling, die afzwaait nu zijn maximale termijn van tien jaar als lid van de raad van bestuur is verstreken. Camps is vanaf 11 mei tot 1 juni tijdelijk lid van de raad van bestuur om alvast kennis te maken.
De topambtenaar zal zijn handen vol hebben bij de uitkeringsinstantie. Na onderzoek van actualiteitenprogramma Nieuwsuur bleek dat systeemfouten en gebrekkig toezicht ervoor hebben gezorgd dat WW-fraude kon plaatsvinden en dat het UWV jarenlang ongemerkt uitkeringen heeft verstrekt aan gedetineerden die daar geen recht op hadden.
Maatschappelijke kwesties
De 55-jarige Camps liet als hoogste ambtenaar van het ministerie geregeld zijn licht schijnen op maatschappelijke kwesties. Als secretaris-generaal was hij de enige ambtenaar die op eigen titel mocht publiceren. Dat deed hij jaarlijks in een nieuwjaarsartikel in economenblad ESB. In januari pleitte hij daarin voor internationale afspraken over winstbelasting, zodat landen elkaar niet aftroeven in een 'race to the bottom'.
Opmerkelijk zijn ook de uitlatingen van Camps over de arbeidsongeschiktheidsverzekering. Hij pleitte in 2017 voor een proef met zo'n verzekering voor alle zelfstandigen.
Meer uit Financieel
HANGZHOU (ANP) - De Chinese webwinkel AliExpress heeft een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform verbannen na een onderzoek door Reuters. Het persbureau wees eerder deze maand op vier advertenties van poppen die in Europa en de Verenigde Staten te koop werden aangeboden.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De derde en laatste dag van een stakingsactie in België is voelbaar in het openbaar vervoer, op luchthaven Brussels Airport en in de haven van Gent. In het Gentse havengebied staan stakers op bruggen en rotondes, wat hinder oplevert voor het scheeps- en autoverkeer.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten aan de handelsdag begonnen, in navolging van de hogere koersenborden op Wall Street van dinsdag. Een reeks zwakkere dan verwachte economische cijfers in de Verenigde Staten heeft de verwachting aangewakkerd dat de Federal Reserve volgende maand weer met een renteverlaging komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oplossen van de wachtrijen voor aansluitingen op het overvolle stroomnet gaat te langzaam. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die constateert dat netbeheerders achterlopen bij het aanpakken van het probleem. Het gevolg is dat de wachtrijen van bedrijven die een aansluiting willen maar deze voorlopig niet kunnen krijgen, blijven oplopen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft zich verweerd tegen beschuldigingen dat de chatbot een 16-jarige jongen in Californië heeft aangezet tot zelfmoord. Volgens het techbedrijf had de chatbot de tiener juist meer dan honderd keer aangespoord hulp te zoeken, staat in een ingediend document bij de rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote winkelketens en webshops weigeren klanten vaak onterecht garantie te geven bij kapotte producten, meldt de Consumentenbond. De belangenorganisatie baseert dat op eigen onderzoek waarbij ze via undercovershoppers onder andere bol, Coolblue, MediaMarkt en Expert vragen stelde over een kapotte wasmachine. In driekwart van de gevallen kregen ze onjuiste informatie van de winkels.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepvaartconcern Maersk overweegt zijn schepen weer door de Rode Zee te laten varen. Het Deense bedrijf heeft aangegeven dat de omstandigheden om de doorvaart door het gebied te hervatten, lijken te verbeteren. Daardoor zou de belangrijke route voor het scheepvaartverkeer tussen Azië en Europa mogelijk weer veilig bevaarbaar zijn.
2 uur geleden