Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topambtenaar Economische Zaken wordt baas UWV

Topambtenaar Economische Zaken wordt baas UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt de huidige topambtenaar van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat als hoogste bestuurder. Maarten Camps, secretaris-generaal bij het ministerie, is benoemd tot voorzitter van de raad van bestuur van de instelling die verantwoordelijk is voor werknemersverzekeringen.

Camps treedt per 1 juni aan als nieuwe bestuursvoorzitter van het UWV. Hij wordt daarmee de opvolger van Fred Paling, die afzwaait nu zijn maximale termijn van tien jaar als lid van de raad van bestuur is verstreken. Camps is vanaf 11 mei tot 1 juni tijdelijk lid van de raad van bestuur om alvast kennis te maken.

De topambtenaar zal zijn handen vol hebben bij de uitkeringsinstantie. Na onderzoek van actualiteitenprogramma Nieuwsuur bleek dat systeemfouten en gebrekkig toezicht ervoor hebben gezorgd dat WW-fraude kon plaatsvinden en dat het UWV jarenlang ongemerkt uitkeringen heeft verstrekt aan gedetineerden die daar geen recht op hadden.

Maatschappelijke kwesties

De 55-jarige Camps liet als hoogste ambtenaar van het ministerie geregeld zijn licht schijnen op maatschappelijke kwesties. Als secretaris-generaal was hij de enige ambtenaar die op eigen titel mocht publiceren. Dat deed hij jaarlijks in een nieuwjaarsartikel in economenblad ESB. In januari pleitte hij daarin voor internationale afspraken over winstbelasting, zodat landen elkaar niet aftroeven in een 'race to the bottom'.

Opmerkelijk zijn ook de uitlatingen van Camps over de arbeidsongeschiktheidsverzekering. Hij pleitte in 2017 voor een proef met zo'n verzekering voor alle zelfstandigen.

Meer uit Financieel

Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

41 minuten geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

3 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

4 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

5 uur geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

5 uur geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

5 uur geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

6 uur geleden