Topambtenaar centrale bank VS ziet inflatiedruk afnemen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatiedruk in de Verenigde Staten is aan het afnemen doordat de problemen met het aanbod en transport van goederen en materialen minder lijken te worden. Dat heeft een topambtenaar van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve gezegd.
Volgens John Williams, president van de Fed in New York, zal de inflatie dit jaar dalen tot 2,5 procent. Maar hij waarschuwde daarbij wel gelijk dat de voorspelling door de aanhoudende coronapandemie met grote onzekerheid is omgeven. Gelet op het snelle herstel en de hoge inflatie komt het moment dat de Fed een beslissing zal nemen over het verhogen van de rente steeds dichterbij, verzekerde Williams.
De inflatie in de VS staat met 7 procent op jaarbasis op het hoogste niveau in bijna 40 jaar tijd. Door de aanhoudend hoge geldontwaarding staat de Fed steeds meer onder druk de rente te verhogen om de inflatie te beteugelen. Fed-voorzitter Jerome Powell heeft al gezegd dat de rentes mogelijk eerder omhoog moeten als de prijzen te snel blijven stijgen.
In de markten wordt alom verwacht dat de rentes in de VS in maart zullen worden verhoogd. Volgens Williams hangt de tijdspanne af van hoe het herstel uit de crisis vordert. Tegen 2023 zal de inflatie volgens hem op het beoogde doel van circa 2 procent uitkomen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
6 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
7 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
8 uur geleden