Topadviseur VS: gevechtspauze in Gaza bij vrijlaten gijzelaars
MANAMA (ANP/RTR/DPA) - Als Hamas gijzelaars vrijlaat, zal dat leiden tot een toename in de levering van humanitaire hulp en een "aanzienlijke pauze" van de gevechten in Gaza. Dat stelt Brett McGurk, een Amerikaanse topadviseur over het Midden-Oosten.
"Als de gijzelaars worden vrijgelaten, zul je een aanzienlijke verandering zien," zei McGurk zaterdag tijdens een veiligheidstop in de Bahreinse hoofdstad Manama.
Qatar probeert al langer een overeenkomst te sluiten tussen Hamas en Israël over de vrijlating van een groep gijzelaars. Ook de Verenigde Staten zitten bij de onderhandelingen aan tafel. Een deal zou volgens internationale persbureaus inhouden dat vijftig door Hamas gegijzelde vrouwen en kinderen worden vrijgelaten. Daar zou meer humanitaire hulp aan Gaza en een gevechtspauze van drie tot vijf dagen tegenover staan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
1 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
4 uur geleden