Topadviseur VS: gevechtspauze in Gaza bij vrijlaten gijzelaars
MANAMA (ANP/RTR/DPA) - Als Hamas gijzelaars vrijlaat, zal dat leiden tot een toename in de levering van humanitaire hulp en een "aanzienlijke pauze" van de gevechten in Gaza. Dat stelt Brett McGurk, een Amerikaanse topadviseur over het Midden-Oosten.
"Als de gijzelaars worden vrijgelaten, zul je een aanzienlijke verandering zien," zei McGurk zaterdag tijdens een veiligheidstop in de Bahreinse hoofdstad Manama.
Qatar probeert al langer een overeenkomst te sluiten tussen Hamas en Israël over de vrijlating van een groep gijzelaars. Ook de Verenigde Staten zitten bij de onderhandelingen aan tafel. Een deal zou volgens internationale persbureaus inhouden dat vijftig door Hamas gegijzelde vrouwen en kinderen worden vrijgelaten. Daar zou meer humanitaire hulp aan Gaza en een gevechtspauze van drie tot vijf dagen tegenover staan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
9 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.
3 uur geledenNUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".
4 uur geleden