Topadviseur VS: gevechtspauze in Gaza bij vrijlaten gijzelaars
MANAMA (ANP/RTR/DPA) - Als Hamas gijzelaars vrijlaat, zal dat leiden tot een toename in de levering van humanitaire hulp en een "aanzienlijke pauze" van de gevechten in Gaza. Dat stelt Brett McGurk, een Amerikaanse topadviseur over het Midden-Oosten.
"Als de gijzelaars worden vrijgelaten, zul je een aanzienlijke verandering zien," zei McGurk zaterdag tijdens een veiligheidstop in de Bahreinse hoofdstad Manama.
Qatar probeert al langer een overeenkomst te sluiten tussen Hamas en Israël over de vrijlating van een groep gijzelaars. Ook de Verenigde Staten zitten bij de onderhandelingen aan tafel. Een deal zou volgens internationale persbureaus inhouden dat vijftig door Hamas gegijzelde vrouwen en kinderen worden vrijgelaten. Daar zou meer humanitaire hulp aan Gaza en een gevechtspauze van drie tot vijf dagen tegenover staan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - In het gebied in Iran waar het vermiste bemanningslid van de neergehaalde F-15 zich vermoedelijk bevindt, worden volgens het Iraanse persbureau Tasnim luchtaanvallen uitgevoerd. Een lokale gouverneur stelt dat er drie mensen zijn omgekomen bij aanvallen door de Verenigde Staten en Israël, aldus Tasnim, dat banden heeft met de Iraanse Revolutionaire Garde.
55 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
6 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
10 uur geleden