Topadviseur VS: gevechtspauze in Gaza bij vrijlaten gijzelaars
MANAMA (ANP/RTR/DPA) - Als Hamas gijzelaars vrijlaat, zal dat leiden tot een toename in de levering van humanitaire hulp en een "aanzienlijke pauze" van de gevechten in Gaza. Dat stelt Brett McGurk, een Amerikaanse topadviseur over het Midden-Oosten.
"Als de gijzelaars worden vrijgelaten, zul je een aanzienlijke verandering zien," zei McGurk zaterdag tijdens een veiligheidstop in de Bahreinse hoofdstad Manama.
Qatar probeert al langer een overeenkomst te sluiten tussen Hamas en Israël over de vrijlating van een groep gijzelaars. Ook de Verenigde Staten zitten bij de onderhandelingen aan tafel. Een deal zou volgens internationale persbureaus inhouden dat vijftig door Hamas gegijzelde vrouwen en kinderen worden vrijgelaten. Daar zou meer humanitaire hulp aan Gaza en een gevechtspauze van drie tot vijf dagen tegenover staan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een reeks van tien concerten. De eerste optredens zijn in september, meldt zij op Instagram.
4 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
1 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
4 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
5 uur geleden