Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topadviseur Joe Biden treedt af vanwege treitergedrag

Topadviseur Joe Biden treedt af vanwege treitergedrag

WASHINGTON (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Amerikaanse president Joe Biden is afgetreden omdat hij beschuldigd wordt van treitergedrag en het Witte Huis daar "geloofwaardig bewijs" voor gevonden had na intern onderzoek.

Eric Lander was directeur van het bureau voor Wetenschaps- en Technologiebeleid en had dezelfde status als kabinetsleden in de Biden-regering. Hij hield zich vooral bezig met Bidens ambitieuze plan om kanker beter geneesbaar te maken en met het opzetten van een federaal onderzoeksagentschap dat voor meer medische doorbraken moest zorgen. Lander is als wetenschapper bekend om het helpen in kaart te brengen van het menselijk genoom.

In zijn ontslagbrief zei Lander dat hij "er kapot van was dat hij zoveel pijn had veroorzaakt bij huidige en vroegere collega's". Het Witte Huis startte het interne onderzoek vorig jaar nadat er een klacht over Landers gedrag was binnengekomen.

Biden had aan het begin van zijn termijn beloofd hard op te treden tegen ongepast gedrag van medewerkers bij de Amerikaanse overheid. "Als je voor mij werkt en ik hoor dat je een collega niet met respect behandelt of iemand kleineert, dan beloof ik je dat ik je per direct ontsla", zei Biden op zijn eerste werkdag tegen personeel.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

1 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

6 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

7 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

8 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

9 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

9 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

9 uur geleden