TOP Oss kan niet stunten tegen AZ in KNVB-beker
OSS (ANP) - AZ heeft zonder franje de laatste acht bereikt in het KNVB-bekertoernooi. De nummer twee van de eredivisie behaalde bij TOP Oss, de nummer zeventien van de Keuken Kampioen Divisie, een eenvoudige zege: 2-0. Daarmee herstelde de Alkmaarse club zich van de pijnlijke competitienederlaag afgelopen zaterdag op eigen veld tegen Willem II (1-3).
AZ, met verdediger Ramon Leeuwin als debutant, was gewaarschuwd voor TOP Oss. De Brabantse club versloeg afgelopen vrijdag koploper SC Cambuur (3-2).
AZ had in het mistige Oss weinig van TOP te duchten. De thuisclub was voornamelijk bezig met verdedigen. AZ wist aanvankelijk echter geen uitgespeelde kansen af te dwingen. Het tempo was laag en de eindpass liet aan zuiverheid te wensen over.
Afstandsschot
Dani de Wit opende in de 36e minuut de score met een afstandsschot, dat doelman Ronald Koeman verraste (0-1). Na de rust benutte Teun Koopmeiners een strafschop: 2-0. Keeper Koeman, de zoon van de bondscoach, voorkwam een grotere nederlaag voor TOP.
AZ speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen NAC Breda en PSV (donderdag).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
1 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
6 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
21 uur geleden