TOP Oss kan niet stunten tegen AZ in KNVB-beker
OSS (ANP) - AZ heeft zonder franje de laatste acht bereikt in het KNVB-bekertoernooi. De nummer twee van de eredivisie behaalde bij TOP Oss, de nummer zeventien van de Keuken Kampioen Divisie, een eenvoudige zege: 2-0. Daarmee herstelde de Alkmaarse club zich van de pijnlijke competitienederlaag afgelopen zaterdag op eigen veld tegen Willem II (1-3).
AZ, met verdediger Ramon Leeuwin als debutant, was gewaarschuwd voor TOP Oss. De Brabantse club versloeg afgelopen vrijdag koploper SC Cambuur (3-2).
AZ had in het mistige Oss weinig van TOP te duchten. De thuisclub was voornamelijk bezig met verdedigen. AZ wist aanvankelijk echter geen uitgespeelde kansen af te dwingen. Het tempo was laag en de eindpass liet aan zuiverheid te wensen over.
Afstandsschot
Dani de Wit opende in de 36e minuut de score met een afstandsschot, dat doelman Ronald Koeman verraste (0-1). Na de rust benutte Teun Koopmeiners een strafschop: 2-0. Keeper Koeman, de zoon van de bondscoach, voorkwam een grotere nederlaag voor TOP.
AZ speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen NAC Breda en PSV (donderdag).
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
12 uur geleden