TOP Oss kan niet stunten tegen AZ in KNVB-beker
OSS (ANP) - AZ heeft zonder franje de laatste acht bereikt in het KNVB-bekertoernooi. De nummer twee van de eredivisie behaalde bij TOP Oss, de nummer zeventien van de Keuken Kampioen Divisie, een eenvoudige zege: 2-0. Daarmee herstelde de Alkmaarse club zich van de pijnlijke competitienederlaag afgelopen zaterdag op eigen veld tegen Willem II (1-3).
AZ, met verdediger Ramon Leeuwin als debutant, was gewaarschuwd voor TOP Oss. De Brabantse club versloeg afgelopen vrijdag koploper SC Cambuur (3-2).
AZ had in het mistige Oss weinig van TOP te duchten. De thuisclub was voornamelijk bezig met verdedigen. AZ wist aanvankelijk echter geen uitgespeelde kansen af te dwingen. Het tempo was laag en de eindpass liet aan zuiverheid te wensen over.
Afstandsschot
Dani de Wit opende in de 36e minuut de score met een afstandsschot, dat doelman Ronald Koeman verraste (0-1). Na de rust benutte Teun Koopmeiners een strafschop: 2-0. Keeper Koeman, de zoon van de bondscoach, voorkwam een grotere nederlaag voor TOP.
AZ speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen NAC Breda en PSV (donderdag).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden