TOP Oss en FC Den Bosch spelen als eerste profclubs voor fans
OSS (ANP) - Voor zo'n 1500 toeschouwers is de wedstrijd tussen TOP Oss en FC Den Bosch om 20.00 uur van start gegaan. Dit is het eerste duel in het betaalde voetbal in ruim twee maanden met fans op de tribune.
Profclubs mogen weer een derde van het stadion met supporters vullen, na de persconferentie van dinsdag over soepelere coronaregels. De fans moeten verspreid door het stadion zitten en 1,5 meter afstand houden. Ze moeten ook in het bezit zijn van een coronatoegangsbewijs.
Bij het duel tussen TOP Oss en FC Den Bosch zijn alleen fans van de thuisploeg welkom. Clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie hadden graag minimaal twee derde van hun stadion benut. Maar dat gaat premier Mark Rutte voorlopig nog te ver.
Volgens een woordvoerster van TOP Oss hebben alle 1500 bezoekers bij de ingang van het stadion te horen gekregen dat ze 1,5 meter afstand moeten houden. "En de stadionspeaker gaat dit ook omroepen als dat nodig is", zei ze.
Clubs uit de Eredivisie komen dit weekeinde niet in actie, vanwege de vele interlands buiten Europa. In de Keuken Kampioen Divisie staan vrijdag, zaterdag en zondag zes duels op het programma.
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
34 minuten geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
8 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geleden