Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Top OM: afwegingen advocatenobservatie waren zorgvuldig

Top OM: afwegingen advocatenobservatie waren zorgvuldig

DEN HAAG (ANP) - Het College van procureurs-generaal schaart zich achter de afwegingen van het landelijk parket voor het schaduwen van de advocaten Nico Meijering en Leon van Kleef, in juni vorig jaar. De actie is binnen de grenzen van de geldende regels gebleven, vindt de OM-top.

Het opsporen van Ridouan Taghi (42) had een dermate hoge prioriteit, dat politie en justitie alles op alles hebben gezet om hem te pakken te krijgen. Justitie verdenkt Taghi ervan het brein te zijn achter een reeks liquidaties. Bovendien ging een ernstige dreiging van hem uit die zou kunnen leiden tot nieuwe moordopdrachten, aldus het college. Justitie had 100.000 euro uitgeloofd voor de gouden tip die zou leiden tot zijn aanhouding.

Meijering en Van Kleef reisden vorig jaar juni naar Dubai. Justitie beschikte over informatie dat daar een ontmoeting met de voortvluchtige Taghi zou plaatsvinden. Dat gebeurde niet. De twee raadslieden waren in Dubai voor een andere cliënt. Zij staan Taghi, hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo, niet bij. Taghi werd in december in Dubai opgepakt en aan Nederland overgedragen.

Zorgvuldige afwegingen

De afwegingen van de recherche en het landelijk parket zijn "zorgvuldig" geweest, aldus het college in een verklaring vrijdag. Zij passen binnen de zogeheten Aanwijzing toepassing opsporingsbevoegdheden en dwangmiddelen tegen advocaten, die voor het OM en alle opsporingsinstanties geldt.

Die aanwijzing schrijft hoge zorgvuldigheid voor, maar betekent niet dat het OM nooit zou mogen overgaan tot het toepassen van deze bevoegdheden jegens advocaten, aldus het college. Daarbij wordt gekeken of de inzet van een zwaar middel, zoals in dit geval het volgen van advocaten, in verhouding staat tot het beoogde doel. Ook wordt beoordeeld of er geen andere, minder ingrijpende mogelijkheden zijn om dat doel te bereiken. Volgens het college zijn die afwegingen gemaakt.

Meer uit Binnenland

Boeren blokkeren N35 tussen Wierden en Nijverdal

NIJVERDAL (ANP) - Demonstrerende boeren hebben dinsdag de provinciale weg N35 in Overijssel geblokkeerd tussen Nijverdal en Wierden. De weg is met tractoren in beide richtingen afgesloten.

47 minuten geleden
Geen aanwijzingen voor Nederlandse slachtoffers Colombia

DEN HAAG (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders zijn getroffen door de aardbeving van maandag in Colombia. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag na contact met de Colombiaanse autoriteiten. Het ministerie heeft van Nederlanders in Colombia ook geen hulpverzoeken ontvangen.

1 uur geleden
Tweetal aangehouden voor bekladdingen Engelen en Bokhoven

NGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 juli woningen en voertuigen te hebben beklad met "zeer kwetsende teksten" rondom de komst van een opvang voor asielzoekers.

2 uur geleden
Droogte houdt aan, neerslagtekort loopt verder op

HOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.

2 uur geleden
Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

12 uur geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

14 uur geleden
Boeren voeren actie in noordwesten Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.

15 uur geleden