Top EU-leiders per video over aanpak coronavirus
BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van de EU-landen overleggen dinsdag via een videoconferentie over een gezamenlijke aanpak van de verspreiding van het nieuwe coronavirus. Dat maakt EU-president Charles Michel via Twitter bekend. Het is volgens hem essentieel dat er voldoende medische apparatuur is, onderzoek wordt aangejaagd en de economische gevolgen worden beperkt.
Het is de tweede keer dat ze op zo'n manier overleggen over de coronacrisis. Uit de aangepaste agenda van Michel blijkt dat de conferentie om 17.00 uur begint.
Op maandagochtend sprak Michel al met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Angela Merkel per videoconferentie. Om 15.00 uur is er overleg tussen de G7-leiders waar Michel aan meedoet. De Groep van Zeven bestaat uit Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.
1 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.
2 uur geledenLIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar zijn er ook doelen geraakt. Gouverneur Aleksandr Beglov zegt dat bij de "enorme aanval" een dode en vijf gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Op de luchthaven van Leipzig lijkt een voertuig door een hek te zijn gereden. Na de ontdekking van een groot gat in de omheining, werd een start- en landingsbaan afgesloten en het Duitse vliegveld werd afgezocht naar mensen, voorwerpen en voertuigen die daar niet horen te zijn. Op het vliegveld werd in augustus een mislukte drone-aanval uitgevoerd.
4 uur geleden