Top BRICS roept op tot meer invloed niet-westerse landen
KAZAN (ANP/AFP/RTR) - De topconferentie van de BRICS-landen, waar onder meer China, India en Rusland oprichters van zijn, heeft opgeroepen tot "een meer actieve en meer betekenisvolle deelname" van de landen met een opkomende economie op het wereldtoneel. Ze noemen de landen die relatief arm waren maar al jaren te maken hebben met een sterk groeiende economie "het Globale Zuiden".
De club die zich BRICS noemt staat met tien leden nu voor ongeveer 45 procent van de wereldbevolking en volgens de BRICS hebben zich al dertig kandidaat-leden aangemeld, inclusief Turkije.
Ze is ruim een kwart eeuw geleden opgericht door de leiders van Brazilië, China, India en Rusland tegen de achtergrond van een in hun ogen verwerpelijke dominantie van westerse mogendheden en hun financiële instellingen en tegen de rol van de dollar in de wereldeconomie. De BRICS heeft in de loop der jaren ook een geopolitieke lading gekregen, net als de westerse tegenhanger, de G7.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
8 uur geleden