Top 2000 van start gegaan
HAARLEM (ANP) - De 26e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj Bart Arens telde dinsdagavond in een uur durende show af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer I Sat by the Ocean van Queens of the Stone Age. Arens werd tijdens de show bijgestaan door artiesten HAEVN, Danny Vera, KANE, Davina Michelle, Paskal Jakobsen, DJ TLM en The Maestro & The European Pop Orchestra.
De show vormde een eerbetoon aan de idolen van de verschillende artiesten. Zo zong Davina Michelle 'samen' met Adele en eindigde de hommage van Danny Vera aan Elvis Presley in een virtueel duet met The King.
"De droom is werkelijkheid geworden. Toen ik tien jaar geleden mijn eerste en relatief bescheiden mash-up bij de opening van de Top 2000 presenteerde, hoopte ik dat het ooit zou uitmonden in iets groots", liet Bart Arens weten. "Het werd een mooie reis, waarbij we elk jaar doorgroeiden naar de volgende stap. En dan nu voor het eerst met publiek, een uur lang, in de Stadsschouwburg van Haarlem: voor mij is deze tiende editie het absolute hoogtepunt."
Tot middernacht op oudejaarsavond draait NPO Radio 2 alle nummers van de Top 2000, die zoals elk jaar door luisteraars is samengesteld. Volgens Arens betreft het een lijst "vol verhalen, vol emotie en vol muziek" en is het een lijst "die ons verbindt".
Bohemian Rhapsody van Queen voert ook dit jaar de NPO Radio 2 Top 2000 aan. Het is de 21e keer dat het nummer van de Britse band de eindejaarslijst afsluit. Fix You van Coldplay staat op nummer 2 en Hotel California van Eagles bezet de derde plek. Op nummer 6 staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer debuteert in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan de onlangs overleden Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk.
NPO Radio 2 maakte ook bekend dat Joost Klein dit jaar de Top 2000 Award heeft gewonnen. Hij is met zijn nummer Europapa de hoogste Nederlandse nieuwkomer in de lijst, op plek 139. De enorme populariteit van Taylor Swift blijkt ook uit de Top 2000. Waar Swift vorig jaar nog twaalf noteringen in de lijst had, zijn dat er dit jaar vijftien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is niet klaar om militair materieel in oorlogstijd soepel naar het front te loodsen, erkent het kabinet. Zulke transporten worden daarvoor nu, in vredestijd, nog te ad hoc geregeld, stellen onderzoekers die door het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat aan het werk waren gezet. Om grotere aantallen en grotere haast aan te kunnen moeten er volgens hen vaste afspraken en procedures komen. De verantwoordelijke staatssecretarissen Annet Bertram (I&W) en Derk Boswijk (Defensie) "herkennen" die conclusies.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris maandag besloten. De man zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door personeelstekorten staat in justitiële jeugdinrichtingen (JJI's) de veiligheid van jongeren en medewerkers "aanhoudend en ernstig onder druk". Er is daarom op korte termijn een actieplan nodig om ervoor te zorgen dat JJI's weer een verantwoord en veilig verblijf met passende behandeling kunnen bieden. Die oproep doen de Inspectie Justitie en Veiligheid (JenV), de Inspectie van het Onderwijs en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd maandag in een brandbrief aan de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.
12 uur geleden