Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Top 2000 van start gegaan

Top 2000 van start gegaan

HAARLEM (ANP) - De 26e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj Bart Arens telde dinsdagavond in een uur durende show af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer I Sat by the Ocean van Queens of the Stone Age. Arens werd tijdens de show bijgestaan door artiesten HAEVN, Danny Vera, KANE, Davina Michelle, Paskal Jakobsen, DJ TLM en The Maestro & The European Pop Orchestra.

De show vormde een eerbetoon aan de idolen van de verschillende artiesten. Zo zong Davina Michelle 'samen' met Adele en eindigde de hommage van Danny Vera aan Elvis Presley in een virtueel duet met The King.

"De droom is werkelijkheid geworden. Toen ik tien jaar geleden mijn eerste en relatief bescheiden mash-up bij de opening van de Top 2000 presenteerde, hoopte ik dat het ooit zou uitmonden in iets groots", liet Bart Arens weten. "Het werd een mooie reis, waarbij we elk jaar doorgroeiden naar de volgende stap. En dan nu voor het eerst met publiek, een uur lang, in de Stadsschouwburg van Haarlem: voor mij is deze tiende editie het absolute hoogtepunt."

Tot middernacht op oudejaarsavond draait NPO Radio 2 alle nummers van de Top 2000, die zoals elk jaar door luisteraars is samengesteld. Volgens Arens betreft het een lijst "vol verhalen, vol emotie en vol muziek" en is het een lijst "die ons verbindt".

Bohemian Rhapsody van Queen voert ook dit jaar de NPO Radio 2 Top 2000 aan. Het is de 21e keer dat het nummer van de Britse band de eindejaarslijst afsluit. Fix You van Coldplay staat op nummer 2 en Hotel California van Eagles bezet de derde plek. Op nummer 6 staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer debuteert in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan de onlangs overleden Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk.

NPO Radio 2 maakte ook bekend dat Joost Klein dit jaar de Top 2000 Award heeft gewonnen. Hij is met zijn nummer Europapa de hoogste Nederlandse nieuwkomer in de lijst, op plek 139. De enorme populariteit van Taylor Swift blijkt ook uit de Top 2000. Waar Swift vorig jaar nog twaalf noteringen in de lijst had, zijn dat er dit jaar vijftien.

Meer uit Binnenland

Iets meer broeikasgassen uitgestoten in tweede kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het tweede kwartaal van 2026 iets hoger dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM op basis van voorlopige cijfers.

46 minuten geleden
Veel bussen vallen uit bij Arriva door landelijke staking

HEERENVEEN (ANP) - De meeste bussen van Arriva rijden woensdag niet als gevolg van de landelijke staking in het openbaar vervoer. Het vervoersbedrijf probeert de normale dienstregeling zoveel mogelijk in stand te houden. Er rijden woensdag de hele dag geen treinen van Arriva.

55 minuten geleden
NS-stations leeg door landelijke 24-uursstaking

UTRECHT (ANP) - De NS-stations zijn leeg woensdagochtend vroeg vanwege de landelijke 24-uursstaking. Op Utrecht Centraal is het uitgestorven, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn daar slechts enkele NS-medewerkers. Ook op Amsterdam Centraal is het stil. Alleen luchthaven Schiphol is wel beperkt bereikbaar.

1 uur geleden
Minderhoud: grenzen scherp in gaten houden om vuurwerk te stoppen

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."

5 uur geleden
Forse kritiek toezichthouders op nieuwe wet inlichtingendiensten

DEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).

7 uur geleden
Ziekenhuis wist niet van misbruikverdenkingen arts uit Bergen

ALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.

9 uur geleden
Nederlanders opgepakt na schietpartij en achtervolging Marbella

MARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.

12 uur geleden