Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Top 2000 van start gegaan

Top 2000 van start gegaan

HAARLEM (ANP) - De 26e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj Bart Arens telde dinsdagavond in een uur durende show af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer I Sat by the Ocean van Queens of the Stone Age. Arens werd tijdens de show bijgestaan door artiesten HAEVN, Danny Vera, KANE, Davina Michelle, Paskal Jakobsen, DJ TLM en The Maestro & The European Pop Orchestra.

De show vormde een eerbetoon aan de idolen van de verschillende artiesten. Zo zong Davina Michelle 'samen' met Adele en eindigde de hommage van Danny Vera aan Elvis Presley in een virtueel duet met The King.

"De droom is werkelijkheid geworden. Toen ik tien jaar geleden mijn eerste en relatief bescheiden mash-up bij de opening van de Top 2000 presenteerde, hoopte ik dat het ooit zou uitmonden in iets groots", liet Bart Arens weten. "Het werd een mooie reis, waarbij we elk jaar doorgroeiden naar de volgende stap. En dan nu voor het eerst met publiek, een uur lang, in de Stadsschouwburg van Haarlem: voor mij is deze tiende editie het absolute hoogtepunt."

Tot middernacht op oudejaarsavond draait NPO Radio 2 alle nummers van de Top 2000, die zoals elk jaar door luisteraars is samengesteld. Volgens Arens betreft het een lijst "vol verhalen, vol emotie en vol muziek" en is het een lijst "die ons verbindt".

Bohemian Rhapsody van Queen voert ook dit jaar de NPO Radio 2 Top 2000 aan. Het is de 21e keer dat het nummer van de Britse band de eindejaarslijst afsluit. Fix You van Coldplay staat op nummer 2 en Hotel California van Eagles bezet de derde plek. Op nummer 6 staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer debuteert in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan de onlangs overleden Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk.

NPO Radio 2 maakte ook bekend dat Joost Klein dit jaar de Top 2000 Award heeft gewonnen. Hij is met zijn nummer Europapa de hoogste Nederlandse nieuwkomer in de lijst, op plek 139. De enorme populariteit van Taylor Swift blijkt ook uit de Top 2000. Waar Swift vorig jaar nog twaalf noteringen in de lijst had, zijn dat er dit jaar vijftien.

Meer uit Binnenland

Jetten: Trump gebruikt niet de juiste taal richting Zelensky

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.

48 minuten geleden
Kapperszaak aan Liesveld in Vlaardingen beschoten

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.

3 uur geleden
Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

6 uur geleden
Zeer grote brand in parkeergarage Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

6 uur geleden
Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

7 uur geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

9 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

9 uur geleden