Toornstra voetbalt ook volgend seizoen voor FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Jens Toornstra blijft ook volgend seizoen deel uitmaken van de selectie van FC Utrecht. De Eredivisionist heeft de optie in het contract van de 35-jarige middenvelder gelicht.
Toornstra kwam in de zomer van 2022 over van Feyenoord en speelde inmiddels 122 officiële duels voor FC Utrecht, waarvoor hij eerder tussen 2012 en 2014 al anderhalf jaar uitkwam. Zijn profloopbaan begon hij bij ADO Den Haag. Na zijn eerste verblijf in Utrecht verkocht de club hem in 2014 aan Feyenoord. Met die club werd hij in 2017 landskampioen en won hij twee keer de KNVB-beker. Toornstra heeft vier interlands voor Oranje gespeeld.
"Jens behoort tot de meest ervaren profs op de Nederlandse velden", zegt trainer Ron Jans op de website van de club. "Hij kent als geen ander het klappen van de zweep in de Eredivisie en is nu nog net zo fit als tijdens zijn eerste periode bij FC Utrecht. Zijn statistieken zijn ronduit indrukwekkend."
Ook technisch directeur Jordy Zuidam roemt de bijdrage van Toornstra. "Hij stelt zichzelf altijd volledig in dienst van de ploeg. Jens is een teamplayer, binnen en buiten het veld. Hij is bovendien een voorbeeld voor de jongere spelers."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
15 uur geleden