Toornstra viert treffer tegen Feyenoord bewust ingetogen
UTRECHT (ANP) - Jens Toornstra vierde zijn vroege doelpunt tegen Feyenoord zondag bewust ingetogen. De middenvelder van FC Utrecht voetbalde de voorbije acht seizoenen voor de Rotterdammers en vond het daarom niet gepast uitbundig te juichen.
"Ik zei voor de wedstrijd al dat ik wel zou gaan juichen bij een doelpunt, maar dat ik dat met respect zou doen", aldus Toornstra, die de score in de 3e minuut opende en het duel uiteindelijk in 1-1 zag eindigen. "Volgens mij is dat wel gelukt. Ik ben nooit zo'n uitbundige juicher. Dit ging wel op een natuurlijke manier."
Het betekende voor Toornstra pas het eerste doelpunt dit seizoen voor Utrecht. De middenvelder had daar wel een verklaring voor. "Ik zei het in het veld ook, dit jaar ben ik nog niet één keer echt in de zestien gekomen."
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
16 uur geleden