Tony's Chocolonely kan zelf chocolade maken na overname
AMSTERDAM (ANP) - Tony's Chocolonely koopt de Belgische chocoladefabriek Althaea-De Laet en kan daardoor voor het eerst echt zelf chocolade maken. Volgens het Nederlandse chocoladebedrijf helpt de deal om "sneller te innoveren, makkelijker op te schalen en flexibeler te zijn".
Zonder opvolgers in de familie zocht familiebedrijf Althaea-De Laet naar een koper. Eigenaren Ingrid Bryssinck en Alain De Laet blijven nog twee jaar om hun kennis aan Tony's over te dragen. Ook de zestien werknemers zullen in de fabriek werkzaam blijven.
Volgens een woordvoerder van Tony's betekent de overname niet dat het bedrijf voortaan al zijn chocoladerepen zelf gaat maken. "Dat kan ook helemaal niet met één fabriek. Wij willen steeds verder uitbreiden en daarvoor hebben we al onze chocoladepartners nodig."
Althaea-De Laet werd in 1960 opgericht door de Belgische familie De Laet en is sindsdien een familiebedrijf. In 2004 ging de chocoladeproducent al samenwerken met Tony's. Omdat het om een familiebedrijf gaat wil Tony's niet bekendmaken welk bedrag er met de overname gemoeid is, maar volgens de woordvoerder is het bedrag "significant" en stelt het beide partijen tevreden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
5 uur geleden