Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tony's Chocolonely groeit ondanks coronacrisis

Tony's Chocolonely groeit ondanks coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - Chocolademaker Tony's Chocolonely kon ondanks de coronacrisis rekenen op groei door meer omzet wereldwijd, meldt het bedrijf in de jaarcijfers. De verkopen wereldwijd verdubbelden. "We hebben een klein beetje geprofiteerd van de coronacrisis waarin meer mensen lekkernijen kochten. Consumenten vinden ons steeds beter", verklaart topman Henk Jan Beltman de groei.

Het afgelopen boekjaar, dat 30 september eindigde, groeide de omzet in Nederland met 14 procent van 53,5 miljoen euro naar 61,2 miljoen euro. Wereldwijd zette het bedrijf ruim een kwart meer om ten opzichte van vorig jaar, met 88,4 miljoen euro tegenover 69,6 miljoen euro vorig jaar. Tony's Chocolonely heeft nu ruim 16 procent van de Nederlandse markt voor chocoladerepen in handen. Vorig jaar was dat bijna 19 procent.

De twee winkels in Amsterdam moesten vanwege de crisis wel sluiten. Ook werd de aangekondigde chocoladefabriek in Zaandam uitgesteld omdat er nog geen vastgoeddeal kon worden gesloten. Het bedrijf blijft nieuwe winkels toevoegen in het buitenland. Tony's Chocolonely meldt de cijfers naar aanleiding van de 15e verjaardag, dat het bedrijf met een groot evenement in Amsterdam viert. Onder meer acteur Idris Elba en muzikant Pharrell Williams komen. Williams wordt ook aandeelhouder.

Slaafvrije chocolade

Het bedrijf, opgericht in 2005, wil 100 procent slaafvrije chocolade maken. Dat is nog niet zo makkelijk, blijkt uit onlangs uitgebrachte rapporten over de cacao-industrie. Zo kampt de industrie nog altijd met te lage lonen voor cacaoboeren, kinderarbeid en ontbossing, bleek uit de Cacao Barometer. Volgens de barometer betaalt Tony's cacaoboeren ook nog te weinig. In plaats van de berekende 3,12 dollar per kilo betaalt Tony's ongeveer 2 dollar per kilo. Beltman bestrijdt de kritiek: "Met Max Havelaar hebben we vastgesteld wat een leefbaar inkomen is. Dat is wel nog steeds pure armoede. We zijn nog lang niet perfect, maar in de markt betaalt niemand meer voor een kilo cacao dan wij."

Uit een ander rapport van de Universiteit van Chicago bleek dat 1,56 miljoen kinderen onder illegale omstandigheden werken in Ivoorkust en Ghana, de twee grootste cacaoproducenten. Tony's meldt 387 keer kinderarbeid te zijn tegengekomen bij de ruim 8000 boeren waar zij zaken mee doen. Dat waren allemaal lichte vormen van kinderarbeid, aldus Beltman, zoals het tillen van te zware zakken of onjuiste beschermende kleding. Tony's heeft 221 zaken op kunnen lossen door voorlichting aan ouders en geld voor scholing van kinderen. Aan de andere zaken wordt nog gewerkt. Het uitsluiten van boeren bij wie dit soort zaken voorkomen is geen optie, vindt Beltman. "Ze zijn er juist toe genoodzaakt omdat ze die school niet kunnen betalen. We moeten onze verantwoordelijkheid nemen."

Meer uit Financieel

Beurzen in New York sluiten gemengd na banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld een extra lang weekend ingegaan. Verliezen voor techaandelen drukten op de graadmeters, hoewel nieuwe banencijfers de aandelen van veel andere bedrijven juist hoger zetten.

9 uur geleden
Christine Lagarde sluit eerder vertrek bij ECB niet uit

PARIJS (ANP/AFP) - Christine Lagarde sluit niet uit dat ze voor het einde van haar tweede termijn vertrekt als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Ze houdt de mogelijkheid open om een "Europese stem" te laten horen tijdens de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar, zegt ze tegen zakenkrant Les Echos.

10 uur geleden
Zorgen over tempo overgang pensioenen bij verzekeraars

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.

11 uur geleden
Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.

13 uur geleden
FNV: studie naar gezondheidsschade vliegtuiguitstoot hard nodig

UTRECHT (ANP) - FNV is blij dat het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het RIVM heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar de gezondheidsschade door de uitstoot van vliegtuigmotoren onder medewerkers op Schiphol. Dat is volgens de vakbond hard nodig voor de duizenden werknemers die dagelijks in de vliegtuiguitstoot werken.

13 uur geleden
Beurs in Amsterdam valt met kleine min uit de toon in Europa

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.

13 uur geleden
Tesla voert autoverkopen weer op na jaar vol controverses

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.

15 uur geleden