Tonnen aan donaties na dodelijk incident springkasteel Australië
DEVONPORT (ANP) - Een inzamelingsactie voor de nabestaanden van de Australische kinderen die donderdag omkwamen door een tragisch incident met een springkasteel heeft inmiddels ruim een miljoen Australische dollar (zo'n 700.000 euro) opgehaald.
Het ongeluk gebeurde op een basisschool in Devonport, op het eiland Tasmanië, waar het einde van het schooljaar werd gevierd. De wind tilde het opblaasbare speeltoestel in de lucht, waarna kinderen volgens getuigen van een hoogte van zo'n 10 meter op de grond terechtkwamen. Vijf kinderen tussen de elf en twaalf jaar oud kwamen om het leven. Vier andere kinderen raakten ernstig gewond. Drie van hen lagen zaterdag in kritieke toestand in het ziekenhuis.
De initiatiefnemer van de inzamelingsactie stelt overdonderd te zijn door alle donaties. Zoe Smith had gehoopt 1000 dollar op te halen voor de nabestaanden, maar de teller staat vooralsnog op zo'n 1,1 miljoen. "Ik denk dat het gewoon bewijst hoe geschokt iedereen is en hoe hecht we als gemeenschap zijn", zei Smith over de actie.
De politie is een onderzoek begonnen naar het noodlottige ongeval. Het is niet duidelijk hoe het speeltoestel van de grond kon komen. Premier Scott Morrison bezocht zaterdag het monument van bloemen, speelgoed en persoonlijke boodschappen dat spontaan buiten de basisschool is ontstaan. Hij sprak in een reactie eerder van een "ondenkbaar hartverscheurend" incident. Ook zei Morrison dat de overheid de families en andere getroffenen zowel met slachtofferhulp als financieel gaat ondersteunen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
3 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
4 uur geleden