Tonnen aan donaties na dodelijk incident springkasteel Australië
DEVONPORT (ANP) - Een inzamelingsactie voor de nabestaanden van de Australische kinderen die donderdag omkwamen door een tragisch incident met een springkasteel heeft inmiddels ruim een miljoen Australische dollar (zo'n 700.000 euro) opgehaald.
Het ongeluk gebeurde op een basisschool in Devonport, op het eiland Tasmanië, waar het einde van het schooljaar werd gevierd. De wind tilde het opblaasbare speeltoestel in de lucht, waarna kinderen volgens getuigen van een hoogte van zo'n 10 meter op de grond terechtkwamen. Vijf kinderen tussen de elf en twaalf jaar oud kwamen om het leven. Vier andere kinderen raakten ernstig gewond. Drie van hen lagen zaterdag in kritieke toestand in het ziekenhuis.
De initiatiefnemer van de inzamelingsactie stelt overdonderd te zijn door alle donaties. Zoe Smith had gehoopt 1000 dollar op te halen voor de nabestaanden, maar de teller staat vooralsnog op zo'n 1,1 miljoen. "Ik denk dat het gewoon bewijst hoe geschokt iedereen is en hoe hecht we als gemeenschap zijn", zei Smith over de actie.
De politie is een onderzoek begonnen naar het noodlottige ongeval. Het is niet duidelijk hoe het speeltoestel van de grond kon komen. Premier Scott Morrison bezocht zaterdag het monument van bloemen, speelgoed en persoonlijke boodschappen dat spontaan buiten de basisschool is ontstaan. Hij sprak in een reactie eerder van een "ondenkbaar hartverscheurend" incident. Ook zei Morrison dat de overheid de families en andere getroffenen zowel met slachtofferhulp als financieel gaat ondersteunen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
4 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
4 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
7 uur geleden