TomTom zakt op Damrak na omzetwaarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - TomTom behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De navigatiespecialist leed in het tweede kwartaal opnieuw verlies en zag de omzet licht dalen. Als gevolg van lagere inkomsten van het onderdeel Automotive verwacht het bedrijf dat de omzet dit jaar aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachting uitkomt. Ook denkt TomTom niet langer de financiƫle doelstellingen voor 2025 te kunnen realiseren. Het bedrijf kondigde wel aan de samenwerking met het Amerikaanse techconcern Microsoft verder uit te breiden. Het aandeel zakte bijna 5 procent.
Beleggers hielden verder de politieke ontwikkelingen in de VS in de gaten, na de moordaanslag op oud-president Donald Trump. De kandidaat namens de Republikeinen voor de presidentsverkiezingen raakte bij een schietpartij gewond aan zijn oor tijdens een verkiezingsbijeenkomst. Marktanalisten denken dat de aanslag de kans vergroot dat Trump de verkiezingen in november wint. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving voor bedrijven en soepelere klimaatregels.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 945,34 punten. De hoofdindex steeg vrijdag al 1 procent tot een nieuw slotrecord. De MidKap verloor 0,2 procent tot 893,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,8 procent.
Burberry
Prosus was de grootste daler in de AEX met een verlies van 1,3 procent. De techinvesteerder kampte met koersverliezen in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Zorgtechnologiebedrijf Philips en verffabrikant AkzoNobel volgden met minnen van 0,5 procent. Chipbedrijf ASMI en informatieleverancier Wolters Kluwer waren de sterkste stijgers, met plussen van 0,4 procent.
In Londen kelderde Burberry 10 procent. Het Britse modemerk kondigde het onmiddellijke vertrek aan van topman Jonathan Akeroyd, na teleurstellende resultaten van het bedrijf. Hij wordt vervangen door Joshua Schulman, die leiding gaf aan de Amerikaanse modemerken Michael Kors en Coach. Burberry kampt vooral met een zwakke vraag in China.
Horloges
Ook Swatch heeft last van een tegenvallende Chinese vraag naar zijn horloges. De Zwitserse horlogemaker zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft harder dalen dan verwacht. Het aandeel zakte 9 procent.
De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0906 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 82,04 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 84,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
2 uur geleden