TomTom zakt op Damrak na omzetwaarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - TomTom behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De navigatiespecialist leed in het tweede kwartaal opnieuw verlies en zag de omzet licht dalen. Als gevolg van lagere inkomsten van het onderdeel Automotive verwacht het bedrijf dat de omzet dit jaar aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachting uitkomt. Ook denkt TomTom niet langer de financiële doelstellingen voor 2025 te kunnen realiseren. Het bedrijf kondigde wel aan de samenwerking met het Amerikaanse techconcern Microsoft verder uit te breiden. Het aandeel zakte bijna 5 procent.
Beleggers hielden verder de politieke ontwikkelingen in de VS in de gaten, na de moordaanslag op oud-president Donald Trump. De kandidaat namens de Republikeinen voor de presidentsverkiezingen raakte bij een schietpartij gewond aan zijn oor tijdens een verkiezingsbijeenkomst. Marktanalisten denken dat de aanslag de kans vergroot dat Trump de verkiezingen in november wint. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving voor bedrijven en soepelere klimaatregels.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 945,34 punten. De hoofdindex steeg vrijdag al 1 procent tot een nieuw slotrecord. De MidKap verloor 0,2 procent tot 893,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,8 procent.
Burberry
Prosus was de grootste daler in de AEX met een verlies van 1,3 procent. De techinvesteerder kampte met koersverliezen in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Zorgtechnologiebedrijf Philips en verffabrikant AkzoNobel volgden met minnen van 0,5 procent. Chipbedrijf ASMI en informatieleverancier Wolters Kluwer waren de sterkste stijgers, met plussen van 0,4 procent.
In Londen kelderde Burberry 10 procent. Het Britse modemerk kondigde het onmiddellijke vertrek aan van topman Jonathan Akeroyd, na teleurstellende resultaten van het bedrijf. Hij wordt vervangen door Joshua Schulman, die leiding gaf aan de Amerikaanse modemerken Michael Kors en Coach. Burberry kampt vooral met een zwakke vraag in China.
Horloges
Ook Swatch heeft last van een tegenvallende Chinese vraag naar zijn horloges. De Zwitserse horlogemaker zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft harder dalen dan verwacht. Het aandeel zakte 9 procent.
De euro was 1,0888 dollar waard, tegen 1,0906 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 82,04 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 84,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
19 uur geleden