TomTom wint op positief gestemde aandelenbeurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een winst aan de nieuwe handelssessie begonnen. TomTom bracht voor de openingsbel nieuws naar buiten over een verdere samenwerking met Microsoft en won 3,6 procent.
TomTom meldde met behulp van Microsoft-technologie op het vlak van kunstmatige intelligentie nieuwe diensten op de markt te zetten. De functies moeten het gemakkelijker maken om al pratend informatie- of navigatiesystemen van de auto aan te sturen.
Vopak trok de aandacht met aanpassingen in de top van het bedrijf. Operationeel topman Frits Eulderink verlaat het uitvoerend bestuur van het tankopslagbedrijf. Voortaan heeft de onderneming een tweekoppig bestuur, maakte het bedrijf bekend. Het aandeel steeg 0,5 procent na het nieuws.
Terughoudend
De algehele stemming op het Damrak was terughoudend. De AEX-index won 0,3 procent tot 791,85 punten. Prosus was de sterkste stijger met een winst van bijna 2 procent. Onderaan stond olie- en gasconcern Shell met een verlies van 1 procent.
De MidKap steeg 0,9 procent tot 922,07 punten. Kunstmestbedrijf OCI was opnieuw een grote winnaar met een plus van zo'n 5 procent. Maandag won het aandeel ook aan waarde na de bekendmaking van de verkoop van een dochterbedrijf.
Jubelstemming
De beurs in Londen steeg licht. De belangrijkste graadmeters in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,3 procent.
De afgelopen dagen verkeerden de financiële markten in een jubelstemming. Een toelichting op de rentevergadering van de Federal Reserve wees volgens beleggers op een sneller dan verwachte verlaging van de rente in de Verenigde Staten.
Olietoevoer
In Brussel steeg AB Inbev 0,2 procent. Het bierconcern verkoopt zijn minderheidsbelang in een Russische brouwerij aan zijn Turkse branchegenoot Anadolu Efes, die al een belang bezit in het bedrijf. AB Inbev boekt na de verkoop 1,1 miljard dollar af op het verkochte belang.
De olieprijzen kwamen niet veel in beweging. De afgelopen dagen leidt de situatie in de Rode Zee tot zorgen over het vervoer van onder andere brandstoffen, maar van paniek over de olietoevoer lijkt nog geen sprake. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 72,35 dollar. Brentolie steeg een fractie tot 77,79 dollar per vat. De euro steeg net geen 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0935 dollar waard.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
10 uur geleden