Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom schrapt 10 procent van alle banen door automatisering

TomTom schrapt 10 procent van alle banen door automatisering

AMSTERDAM (ANP/BELGA) - Navigatiedienstverlener TomTom schrapt de komende tijd zo'n 500 banen, 10 procent van het totaal. Het banenverlies komt voor rekening van het onderdeel dat kaarten maakt. De afgelopen tijd heeft TomTom veel geld geïnvesteerd in een nieuwe manier van kaarten maken, waarbij veel meer geautomatiseerd gebeurt.

De ontslagen vallen in meer dan twintig landen, geeft TomTom aan. Ook in Nederland verdwijnen banen. Om hoeveel het er precies gaat, wil de woordvoerder van het bedrijf niet zeggen omdat de betrokken werknemers nog geïnformeerd worden. Volgens ingewijden gaat het om "meerdere tientallen" banen in Nederland. In het Belgische Gent gaan 51 banen verloren, melden Belgische vakbonden.

Topman Harold Goddijn zegt in een verklaring dat de nieuwe geautomatiseerde wijze van kaarten maken zorgt voor de integratie van meer externe informatiebronnen. Ook worden de kaarten die TomTom aan bijvoorbeeld autoproducenten levert, sneller geüpdatet. "Deze betere kaarten zullen ons productaanbod verbeteren en ons een grotere markt aan laten boren."

Welke kosten er voor TomTom gemoeid zijn met de reorganisatie van de kaartentak is nog niet duidelijk. Dat maakt het bedrijf in juli bekend, bij de presentatie van de kwartaalcijfers. De reorganisatie moet zorgen dat het techbedrijf hogere winstmarges kan behalen.

Meer uit Financieel

Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

33 minuten geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

1 uur geleden
ProVeg wil dat Tweede Kamer wet aanpast voor plantaardig gehakt

DEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.

1 uur geleden
Nederlandse onlinebestedingen licht gedaald naar 35,7 miljard

EDE (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder geld uitgegeven aan onlineaankopen. Dat bedrag zakte met 1 procent tot in totaal 35,7 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt Thuiswinkel.org in zijn jaarlijkse onderzoek naar de onlinebestedingen dat is uitgevoerd door marktonderzoeker NielsenIQ.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

9 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

12 uur geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

13 uur geleden