Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom onderuit op terughoudend Damrak na resultaten

TomTom onderuit op terughoudend Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TomTom behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De navigatiespecialist zag zijn inkomsten teruglopen door de malaise in de auto-industrie. Het Nederlandse bedrijf krijgt daardoor minder opdrachten van autofabrikanten. Onder de streep kwam TomTom in 2024 dik 17 miljoen euro tekort, tegen een nettoverlies van 21 miljoen euro een jaar eerder. Ook voorziet het bedrijf een verdere omzetdaling in 2025. Het aandeel werd 11 procent lager gezet.

De algehele stemming op de Europese beurzen bleef terughoudend, na de tegenmaatregelen van China op de invoerheffingen die Trump voor het land had aangekondigd en die dinsdag zijn ingegaan. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 913,97 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 829,98 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent. Londen verloor 0,5 procent.

China kondigde een importheffing van 15 procent aan voor kolen en aardgas (lng) die vanuit de VS naar het land komen. Voor ruwe olie en enkele andere producten, waaronder landbouwmaterieel, pick-uptrucks en andere grote voertuigen uit de VS, rekent China een invoertarief van 10 procent. De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. Trump zei wel dat hij "waarschijnlijk" nog met Beijing gaat praten over de heffingen. Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, maar die werden na onderhandelingen op het laatste moment met een maand uitgesteld.

Chipsector

In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van NXP en Infineon. De Nederlandse chipmaker NXP, die een beursnotering heeft in New York, zag de omzet en winst dalen in 2024. Topman Kurt Sievers sprak desondanks van "veerkrachtige resultaten". Het Duitse Infineon (plus 11 procent) verhoogde de omzetverwachting voor dit jaar. Besi en ASML wonnen 0,4 procent in Amsterdam.

In de MidKap daalde Fagron 0,4 procent. Het apothekersbedrijf versterkt zijn marktpositie in Spanje met de overname van branchegenoot Guinama. Fagron betaalt ongeveer 22 miljoen euro voor het bedrijf uit Valencia.

Diageo zakte 3 procent in Londen. Het drankenconcern liet zijn doelstellingen los door de onzekerheid over de importheffingen in zijn belangrijke markten. UBS klom 1,5 procent in Zürich en BNP Paribas steeg 2 procent in Parijs. Beide banken kwamen met beter dan verwachte resultaten en gaan voor miljarden aan eigen aandelen inkopen.

Meer uit Financieel

Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

2 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

4 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

4 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

5 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

6 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

7 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

7 uur geleden