TomTom onderuit op terughoudend Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - TomTom behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De navigatiespecialist zag zijn inkomsten teruglopen door de malaise in de auto-industrie. Het Nederlandse bedrijf krijgt daardoor minder opdrachten van autofabrikanten. Onder de streep kwam TomTom in 2024 dik 17 miljoen euro tekort, tegen een nettoverlies van 21 miljoen euro een jaar eerder. Ook voorziet het bedrijf een verdere omzetdaling in 2025. Het aandeel werd 11 procent lager gezet.
De algehele stemming op de Europese beurzen bleef terughoudend, na de tegenmaatregelen van China op de invoerheffingen die Trump voor het land had aangekondigd en die dinsdag zijn ingegaan. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 913,97 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 829,98 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent. Londen verloor 0,5 procent.
China kondigde een importheffing van 15 procent aan voor kolen en aardgas (lng) die vanuit de VS naar het land komen. Voor ruwe olie en enkele andere producten, waaronder landbouwmaterieel, pick-uptrucks en andere grote voertuigen uit de VS, rekent China een invoertarief van 10 procent. De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. Trump zei wel dat hij "waarschijnlijk" nog met Beijing gaat praten over de heffingen. Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, maar die werden na onderhandelingen op het laatste moment met een maand uitgesteld.
Chipsector
In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van NXP en Infineon. De Nederlandse chipmaker NXP, die een beursnotering heeft in New York, zag de omzet en winst dalen in 2024. Topman Kurt Sievers sprak desondanks van "veerkrachtige resultaten". Het Duitse Infineon (plus 11 procent) verhoogde de omzetverwachting voor dit jaar. Besi en ASML wonnen 0,4 procent in Amsterdam.
In de MidKap daalde Fagron 0,4 procent. Het apothekersbedrijf versterkt zijn marktpositie in Spanje met de overname van branchegenoot Guinama. Fagron betaalt ongeveer 22 miljoen euro voor het bedrijf uit Valencia.
Diageo zakte 3 procent in Londen. Het drankenconcern liet zijn doelstellingen los door de onzekerheid over de importheffingen in zijn belangrijke markten. UBS klom 1,5 procent in Zürich en BNP Paribas steeg 2 procent in Parijs. Beide banken kwamen met beter dan verwachte resultaten en gaan voor miljarden aan eigen aandelen inkopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
16 uur geleden