Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom onderuit op terughoudend Damrak na resultaten

TomTom onderuit op terughoudend Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TomTom behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De navigatiespecialist zag zijn inkomsten teruglopen door de malaise in de auto-industrie. Het Nederlandse bedrijf krijgt daardoor minder opdrachten van autofabrikanten. Onder de streep kwam TomTom in 2024 dik 17 miljoen euro tekort, tegen een nettoverlies van 21 miljoen euro een jaar eerder. Ook voorziet het bedrijf een verdere omzetdaling in 2025. Het aandeel werd 11 procent lager gezet.

De algehele stemming op de Europese beurzen bleef terughoudend, na de tegenmaatregelen van China op de invoerheffingen die Trump voor het land had aangekondigd en die dinsdag zijn ingegaan. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 913,97 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 829,98 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent. Londen verloor 0,5 procent.

China kondigde een importheffing van 15 procent aan voor kolen en aardgas (lng) die vanuit de VS naar het land komen. Voor ruwe olie en enkele andere producten, waaronder landbouwmaterieel, pick-uptrucks en andere grote voertuigen uit de VS, rekent China een invoertarief van 10 procent. De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. Trump zei wel dat hij "waarschijnlijk" nog met Beijing gaat praten over de heffingen. Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, maar die werden na onderhandelingen op het laatste moment met een maand uitgesteld.

Chipsector

In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van NXP en Infineon. De Nederlandse chipmaker NXP, die een beursnotering heeft in New York, zag de omzet en winst dalen in 2024. Topman Kurt Sievers sprak desondanks van "veerkrachtige resultaten". Het Duitse Infineon (plus 11 procent) verhoogde de omzetverwachting voor dit jaar. Besi en ASML wonnen 0,4 procent in Amsterdam.

In de MidKap daalde Fagron 0,4 procent. Het apothekersbedrijf versterkt zijn marktpositie in Spanje met de overname van branchegenoot Guinama. Fagron betaalt ongeveer 22 miljoen euro voor het bedrijf uit Valencia.

Diageo zakte 3 procent in Londen. Het drankenconcern liet zijn doelstellingen los door de onzekerheid over de importheffingen in zijn belangrijke markten. UBS klom 1,5 procent in Zürich en BNP Paribas steeg 2 procent in Parijs. Beide banken kwamen met beter dan verwachte resultaten en gaan voor miljarden aan eigen aandelen inkopen.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

47 minuten geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

1 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

2 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

2 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

3 uur geleden