Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom onderuit op terughoudend Damrak na resultaten

TomTom onderuit op terughoudend Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - TomTom behoorde dinsdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De navigatiespecialist zag zijn inkomsten teruglopen door de malaise in de auto-industrie. Het Nederlandse bedrijf krijgt daardoor minder opdrachten van autofabrikanten. Onder de streep kwam TomTom in 2024 dik 17 miljoen euro tekort, tegen een nettoverlies van 21 miljoen euro een jaar eerder. Ook voorziet het bedrijf een verdere omzetdaling in 2025. Het aandeel werd 11 procent lager gezet.

De algehele stemming op de Europese beurzen bleef terughoudend, na de tegenmaatregelen van China op de invoerheffingen die Trump voor het land had aangekondigd en die dinsdag zijn ingegaan. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 913,97 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 829,98 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent. Londen verloor 0,5 procent.

China kondigde een importheffing van 15 procent aan voor kolen en aardgas (lng) die vanuit de VS naar het land komen. Voor ruwe olie en enkele andere producten, waaronder landbouwmaterieel, pick-uptrucks en andere grote voertuigen uit de VS, rekent China een invoertarief van 10 procent. De Chinese heffingen gaan vanaf maandag gelden. Trump zei wel dat hij "waarschijnlijk" nog met Beijing gaat praten over de heffingen. Trump had ook voor Mexico en Canada heffingen aangekondigd, maar die werden na onderhandelingen op het laatste moment met een maand uitgesteld.

Chipsector

In de chipsector verwerkten beleggers de resultaten van NXP en Infineon. De Nederlandse chipmaker NXP, die een beursnotering heeft in New York, zag de omzet en winst dalen in 2024. Topman Kurt Sievers sprak desondanks van "veerkrachtige resultaten". Het Duitse Infineon (plus 11 procent) verhoogde de omzetverwachting voor dit jaar. Besi en ASML wonnen 0,4 procent in Amsterdam.

In de MidKap daalde Fagron 0,4 procent. Het apothekersbedrijf versterkt zijn marktpositie in Spanje met de overname van branchegenoot Guinama. Fagron betaalt ongeveer 22 miljoen euro voor het bedrijf uit Valencia.

Diageo zakte 3 procent in Londen. Het drankenconcern liet zijn doelstellingen los door de onzekerheid over de importheffingen in zijn belangrijke markten. UBS klom 1,5 procent in Zürich en BNP Paribas steeg 2 procent in Parijs. Beide banken kwamen met beter dan verwachte resultaten en gaan voor miljarden aan eigen aandelen inkopen.

Meer uit Financieel

Autofabrikant Renault bouwt mee aan Franse militaire drones

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.

27 minuten geleden
Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

1 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders overwegen minder producten VS te kopen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquête onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.

1 uur geleden
Containervervoerder CMA CGM laat schepen Suezkanaal mijden

MARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.

1 uur geleden
Onafhankelijk onderzoek naar verstoringen winterweer op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.

1 uur geleden
Vluchten omgeleid wegens mist op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.

2 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG krijgt vrijdag notering op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.

3 uur geleden