Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom grote verliezer op Damrak na teleurstellend cijferbericht

TomTom grote verliezer op Damrak na teleurstellend cijferbericht

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom was vrijdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. De beurswaarde kelderde flink nadat het bedrijf teleurstellende resultaten naar buiten had gebracht. TomTom heeft afgelopen jaar veel last gehad van het feit dat er minder auto's werden verkocht. Verder werd op de Europese aandelenmarkten onder meer gereageerd op nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

TomTom leverde zo'n 16 procent in. De omzet van de onderneming viel lager uit dan in 2020 en TomTom was opnieuw verlieslijdend. Autofabrikanten die de systemen van het bedrijf gebruiken heronderhandelden de afgelopen tijd daarbij over de prijs van hun contracten. Ook bij de afdeling die software maakt voor vlootbeheer was de coronacrisis te merken. Er werden wel de nodige contracten verlengd, maar die gingen veelal uit van minder gebruik van de beheerde voertuigen. Dat gaat TomTom vanaf eind dit jaar nog merken in de omzet.

De nieuwe Amerikaanse banencijfers waren beter dan alom voorzien en maken het waarschijnlijker dat de Federal Reserve binnenkort de rente gaat opvoeren in de Verenigde Staten. Dat laatste kan de waardering van aandelen onder druk zetten. Vandaar dat het sentiment onder beleggers vrijdag niet al te best was. De AEX-index, de hoofdgraadmeter in Amsterdam, ging 0,2 procent lager de handel uit op 747,17 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 1062,64 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot zo'n 1,7 procent in.

Shell

Koploper bij de hoofdfondsen op Beursplein 5 was Shell, met een winst van 3,3 procent. Het olie- en gasconcern profiteerde net als branchegenoten elders in Europa van de verder stijgende olieprijzen en positieve beleggingsadviezen. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 2,6 procent tot 92,63 dollar en Brentolie werd eveneens 2,6 procent duurder, op 93,49 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau in jaren.

Ook betalingsverwerker Adyen had na een gunstig advies van analisten een goede dag, met een plus van 2,8 procent na het verlies van bijna 9 procent op donderdag. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste verliezer in de AEX met een min van 4,9 procent. Dit aandeel is al langer erg beweeglijk. Verder trok Sanofi de aandacht. In Parijs ging de farmaceut dik 1 procent omlaag na cijfers. De Deense bierbrouwer Carlsberg won ongeveer 0,5 procent in Kopenhagen na een cijferbericht. De euro was 1,1448 dollar waard, tegen 1,1432 dollar bij het Europese slot op donderdag.

Meer uit Financieel

Winkeliers verkopen meer, vooral onlineshops groeien

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.

28 minuten geleden
Belastingdienst: nu ruim 6,8 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.

29 minuten geleden
Na stakingen alsnog cao-akkoord bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.

1 uur geleden
Supermarktketen PLUS rondt fusie met Coop af, lijdt wel verlies

UTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.

1 uur geleden
Nevi: omstandigheden in industrie verbeterd ondanks Iranoorlog

ZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.

1 uur geleden
Beurzen Azië stijgen hard na opmerkingen Trump over einde oorlog

TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.

1 uur geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

2 uur geleden