Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom grote verliezer op Damrak na teleurstellend cijferbericht

TomTom grote verliezer op Damrak na teleurstellend cijferbericht

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom was vrijdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. De beurswaarde kelderde flink nadat het bedrijf teleurstellende resultaten naar buiten had gebracht. TomTom heeft afgelopen jaar veel last gehad van het feit dat er minder auto's werden verkocht. Verder werd op de Europese aandelenmarkten onder meer gereageerd op nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

TomTom leverde zo'n 16 procent in. De omzet van de onderneming viel lager uit dan in 2020 en TomTom was opnieuw verlieslijdend. Autofabrikanten die de systemen van het bedrijf gebruiken heronderhandelden de afgelopen tijd daarbij over de prijs van hun contracten. Ook bij de afdeling die software maakt voor vlootbeheer was de coronacrisis te merken. Er werden wel de nodige contracten verlengd, maar die gingen veelal uit van minder gebruik van de beheerde voertuigen. Dat gaat TomTom vanaf eind dit jaar nog merken in de omzet.

De nieuwe Amerikaanse banencijfers waren beter dan alom voorzien en maken het waarschijnlijker dat de Federal Reserve binnenkort de rente gaat opvoeren in de Verenigde Staten. Dat laatste kan de waardering van aandelen onder druk zetten. Vandaar dat het sentiment onder beleggers vrijdag niet al te best was. De AEX-index, de hoofdgraadmeter in Amsterdam, ging 0,2 procent lager de handel uit op 747,17 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 1062,64 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot zo'n 1,7 procent in.

Shell

Koploper bij de hoofdfondsen op Beursplein 5 was Shell, met een winst van 3,3 procent. Het olie- en gasconcern profiteerde net als branchegenoten elders in Europa van de verder stijgende olieprijzen en positieve beleggingsadviezen. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 2,6 procent tot 92,63 dollar en Brentolie werd eveneens 2,6 procent duurder, op 93,49 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau in jaren.

Ook betalingsverwerker Adyen had na een gunstig advies van analisten een goede dag, met een plus van 2,8 procent na het verlies van bijna 9 procent op donderdag. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste verliezer in de AEX met een min van 4,9 procent. Dit aandeel is al langer erg beweeglijk. Verder trok Sanofi de aandacht. In Parijs ging de farmaceut dik 1 procent omlaag na cijfers. De Deense bierbrouwer Carlsberg won ongeveer 0,5 procent in Kopenhagen na een cijferbericht. De euro was 1,1448 dollar waard, tegen 1,1432 dollar bij het Europese slot op donderdag.

Meer uit Financieel

Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

1 minuut geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

13 minuten geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

1 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

2 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

4 uur geleden
Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

16 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

23 uur geleden