Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom breidt samenwerking met Microsoft uit in nieuwe deal

TomTom breidt samenwerking met Microsoft uit in nieuwe deal

AMSTERDAM (ANP) - TomTom gaat kaarten en verkeersinformatie leveren aan meer producten van Microsoft. De Nederlandse navigatiedienstverlener heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met het Amerikaanse techconcern die loopt tot het einde van het decennium. Ook willen de bedrijven samen nieuwe innovaties op de markt brengen, bijvoorbeeld op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

De kaarten van TomTom zullen onder meer worden gebruikt in zoekmachine Bing, de software van Microsoft 365 en Microsofts datavisualisatietool Microsoft Power BI. De deal tussen de bedrijven betreft een uitbreiding van de samenwerking: TomTom en Microsoft werkten al samen vanaf 2016. Zo ondersteunde TomTom eerder al Azure Maps van Microsoft.

"We zijn verheugd om onze relatie met Microsoft te versterken", zegt topman Harold Goddijn van TomTom in een toelichting. "Door deze samenwerking creëren we innovatieve, AI-gebaseerde producten die de klant meerwaarde zullen bieden." Hoeveel geld met de nieuwe deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

Geen los navigatieapparaat

TomTom maakte de deal bekend op de dag dat de onderneming haar resultaten over het tweede kwartaal publiceerde. Daaruit komt naar voren dat de omzet op jaarbasis licht is gedaald, met 3 procent tot ruim 152 miljoen euro. Onder de streep bleef een nettoverlies over van 2,3 miljoen euro.

De consumententak van TomTom krimpt al jaren omdat veel mensen geen los navigatieapparaat meer gebruiken. Deze ontwikkeling was ook in het tweede kwartaal zichtbaar. Zo daalden de opbrengsten uit deze tak met 17 procent tot ruim 23 miljoen euro.

De verkoop van locatietechnologie, zoals de technologie die TomTom aan Microsoft gaat leveren, leverde wel iets meer op en was goed voor bijna 129 miljoen euro. Het grootste deel daarvan kwam uit de verkoop aan autoproducenten, maar deze opbrengsten liepen terug. Als gevolg daarvan heeft TomTom de omzetverwachtingen voor dit jaar wat getemperd.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

12 minuten geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

19 minuten geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

43 minuten geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

45 minuten geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

1 uur geleden
België wil Eurogroep niet in ruil voor gebruik Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.

1 uur geleden
Disney laat fans zelf video's maken met iconische personages

BURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.

2 uur geleden