TomTom breidt samenwerking met Microsoft uit in nieuwe deal
AMSTERDAM (ANP) - TomTom gaat kaarten en verkeersinformatie leveren aan meer producten van Microsoft. De Nederlandse navigatiedienstverlener heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met het Amerikaanse techconcern die loopt tot het einde van het decennium. Ook willen de bedrijven samen nieuwe innovaties op de markt brengen, bijvoorbeeld op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
De kaarten van TomTom zullen onder meer worden gebruikt in zoekmachine Bing, de software van Microsoft 365 en Microsofts datavisualisatietool Microsoft Power BI. De deal tussen de bedrijven betreft een uitbreiding van de samenwerking: TomTom en Microsoft werkten al samen vanaf 2016. Zo ondersteunde TomTom eerder al Azure Maps van Microsoft.
"We zijn verheugd om onze relatie met Microsoft te versterken", zegt topman Harold Goddijn van TomTom in een toelichting. "Door deze samenwerking creëren we innovatieve, AI-gebaseerde producten die de klant meerwaarde zullen bieden." Hoeveel geld met de nieuwe deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.
Geen los navigatieapparaat
TomTom maakte de deal bekend op de dag dat de onderneming haar resultaten over het tweede kwartaal publiceerde. Daaruit komt naar voren dat de omzet op jaarbasis licht is gedaald, met 3 procent tot ruim 152 miljoen euro. Onder de streep bleef een nettoverlies over van 2,3 miljoen euro.
De consumententak van TomTom krimpt al jaren omdat veel mensen geen los navigatieapparaat meer gebruiken. Deze ontwikkeling was ook in het tweede kwartaal zichtbaar. Zo daalden de opbrengsten uit deze tak met 17 procent tot ruim 23 miljoen euro.
De verkoop van locatietechnologie, zoals de technologie die TomTom aan Microsoft gaat leveren, leverde wel iets meer op en was goed voor bijna 129 miljoen euro. Het grootste deel daarvan kwam uit de verkoop aan autoproducenten, maar deze opbrengsten liepen terug. Als gevolg daarvan heeft TomTom de omzetverwachtingen voor dit jaar wat getemperd.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geleden