Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom breidt samenwerking met Microsoft uit in nieuwe deal

TomTom breidt samenwerking met Microsoft uit in nieuwe deal

AMSTERDAM (ANP) - TomTom gaat kaarten en verkeersinformatie leveren aan meer producten van Microsoft. De Nederlandse navigatiedienstverlener heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met het Amerikaanse techconcern die loopt tot het einde van het decennium. Ook willen de bedrijven samen nieuwe innovaties op de markt brengen, bijvoorbeeld op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

De kaarten van TomTom zullen onder meer worden gebruikt in zoekmachine Bing, de software van Microsoft 365 en Microsofts datavisualisatietool Microsoft Power BI. De deal tussen de bedrijven betreft een uitbreiding van de samenwerking: TomTom en Microsoft werkten al samen vanaf 2016. Zo ondersteunde TomTom eerder al Azure Maps van Microsoft.

"We zijn verheugd om onze relatie met Microsoft te versterken", zegt topman Harold Goddijn van TomTom in een toelichting. "Door deze samenwerking creëren we innovatieve, AI-gebaseerde producten die de klant meerwaarde zullen bieden." Hoeveel geld met de nieuwe deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

Geen los navigatieapparaat

TomTom maakte de deal bekend op de dag dat de onderneming haar resultaten over het tweede kwartaal publiceerde. Daaruit komt naar voren dat de omzet op jaarbasis licht is gedaald, met 3 procent tot ruim 152 miljoen euro. Onder de streep bleef een nettoverlies over van 2,3 miljoen euro.

De consumententak van TomTom krimpt al jaren omdat veel mensen geen los navigatieapparaat meer gebruiken. Deze ontwikkeling was ook in het tweede kwartaal zichtbaar. Zo daalden de opbrengsten uit deze tak met 17 procent tot ruim 23 miljoen euro.

De verkoop van locatietechnologie, zoals de technologie die TomTom aan Microsoft gaat leveren, leverde wel iets meer op en was goed voor bijna 129 miljoen euro. Het grootste deel daarvan kwam uit de verkoop aan autoproducenten, maar deze opbrengsten liepen terug. Als gevolg daarvan heeft TomTom de omzetverwachtingen voor dit jaar wat getemperd.

Meer uit Financieel

Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

3 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

3 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

4 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

4 uur geleden
Hooggerechtshof oordeelt nog niet over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.

5 uur geleden
Wall Street hard omlaag na tariefdreiging Trump om Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.

5 uur geleden
Minister financiën VS niet bang dat EU antidwanginstrument inzet

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.

6 uur geleden