Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tom Waes veroordeeld tot rijverbod voor rijden onder invloed

Tom Waes veroordeeld tot rijverbod voor rijden onder invloed

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Vlaamse presentator en acteur Tom Waes is veroordeeld tot een rijverbod van drie maanden, waarvan één voorwaardelijk, omdat hij in november dronken een eenzijdig verkeersongeval veroorzaakte in Antwerpen. Ook moet hij een boete van 2560 euro betalen, zijn rijexamen opnieuw afleggen en krijgt hij voor een jaar een alcoholslot.

Waes botste eind november op een pijlwagen bij de Kennedytunnel in Antwerpen. De 56-jarige presentator liep bij het ongeluk een zware hoofdwond, gebroken ribben en een gebroken heup op. Hij had 2,44 promille alcohol in zijn bloed, waar 0,5 promille is toegestaan. Ook droeg de Belg geen gordel.

De rechtbank in Antwerpen rekent het Waes ernstig aan dat hij niet heeft geleerd van eerdere verkeersovertredingen. Door dronken de weg op te gaan heeft hij andere weggebruikers "in groot gevaar gebracht", werd maandag tijdens het uitspreken van zijn vonnis gezegd.

Straf lager dan eis

Waes werd tussen 2003 en 2022 tien keer veroordeeld voor verkeersovertredingen, waarvan één keer voor rijden onder invloed. "Dat getuigt van een gebrek aan inzicht in en een gebrek aan respect voor de verkeersregels", stelde de politierechter. "De veroordeling voor alcoholintoxicatie toont aan dat dit geen eenmalige misstap is."

De rechtbank juichte wel toe dat Waes berouw heeft getoond en zich financieel en op andere vlakken wil inzetten voor een vereniging voor verkeersslachtoffers. De presentator was zelf niet bij de uitspraak aanwezig. Hij kan nog in beroep gaan. Zijn straf is iets lager dan de eis van het Openbaar Ministerie: een rijverbod van 3,5 maand en een boete van 2960 euro.

Meer uit Buitenland

Rusland zegt geen Kenianen meer te laten vechten in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.

7 minuten geleden
Brussel maakt ruim 450 miljoen euro vrij voor hulp Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).

23 minuten geleden
Wind en droogte leidden tot grote bosbranden in Nebraska

LINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.

1 uur geleden
VK werkt met partners aan plan voor breken Iraanse blokkade

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.

1 uur geleden
VN-rapporteur waarschuwt voor groeiende mensenrechtencrisis Iran

GENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.

2 uur geleden
Nog geen oplossing voor veto Hongarije tegen EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iraanse steden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.

2 uur geleden