Tom Waes bij bewustzijn na zwaar ongeluk en ademt zelfstandig
ANTWERPEN (ANP) - Tom Waes is bij bewustzijn en maakt het naar omstandigheden goed. Dat laat de VRT zaterdag weten. De Belgische tv-presentator, die ook programma's voor de Nederlandse NPO maakt, was in de nacht van vrijdag op zaterdag betrokken bij een zwaar auto-ongeluk op de ring van Antwerpen.
"Tom is bij bewustzijn, ademt volledig zelfstandig en heeft zijn familie kunnen spreken", meldt de Belgische omroep namens zijn familie. "Hij stelt het - alles in acht genomen - goed. Tom wordt verder verzorgd op de afdeling intensieve zorg. We hebben Tom kort kunnen spreken en vastpakken. Wat een opluchting."
Volgens de VRT is het nog te vroeg om te zeggen wat de ziekenhuisopname van Waes betekent voor de programma's die hij nog zou maken. "Alle prioriteit ligt bij het herstel", aldus de omroep.
Rond 01.00 uur reed de Undercover-acteur en Reizen Waes-presentator met zijn Porsche-oldtimer bij de Kennedytunnel in op een verkeersbord, dat daar stond om wegwerkzaamheden aan te geven. De 56-jarige Waes raakte hierbij zwaargewond en moest gereanimeerd worden. Een wegwerker raakte lichtgewond.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
49 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.
51 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
4 uur geleden