Tom Waes bij bewustzijn na zwaar ongeluk en ademt zelfstandig
ANTWERPEN (ANP) - Tom Waes is bij bewustzijn en maakt het naar omstandigheden goed. Dat laat de VRT zaterdag weten. De Belgische tv-presentator, die ook programma's voor de Nederlandse NPO maakt, was in de nacht van vrijdag op zaterdag betrokken bij een zwaar auto-ongeluk op de ring van Antwerpen.
"Tom is bij bewustzijn, ademt volledig zelfstandig en heeft zijn familie kunnen spreken", meldt de Belgische omroep namens zijn familie. "Hij stelt het - alles in acht genomen - goed. Tom wordt verder verzorgd op de afdeling intensieve zorg. We hebben Tom kort kunnen spreken en vastpakken. Wat een opluchting."
Volgens de VRT is het nog te vroeg om te zeggen wat de ziekenhuisopname van Waes betekent voor de programma's die hij nog zou maken. "Alle prioriteit ligt bij het herstel", aldus de omroep.
Rond 01.00 uur reed de Undercover-acteur en Reizen Waes-presentator met zijn Porsche-oldtimer bij de Kennedytunnel in op een verkeersbord, dat daar stond om wegwerkzaamheden aan te geven. De 56-jarige Waes raakte hierbij zwaargewond en moest gereanimeerd worden. Een wegwerker raakte lichtgewond.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
17 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
46 minuten geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
48 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
3 uur geleden