Tom Waes bij bewustzijn na zwaar ongeluk en ademt zelfstandig
ANTWERPEN (ANP) - Tom Waes is bij bewustzijn en maakt het naar omstandigheden goed. Dat laat de VRT zaterdag weten. De Belgische tv-presentator, die ook programma's voor de Nederlandse NPO maakt, was in de nacht van vrijdag op zaterdag betrokken bij een zwaar auto-ongeluk op de ring van Antwerpen.
"Tom is bij bewustzijn, ademt volledig zelfstandig en heeft zijn familie kunnen spreken", meldt de Belgische omroep namens zijn familie. "Hij stelt het - alles in acht genomen - goed. Tom wordt verder verzorgd op de afdeling intensieve zorg. We hebben Tom kort kunnen spreken en vastpakken. Wat een opluchting."
Volgens de VRT is het nog te vroeg om te zeggen wat de ziekenhuisopname van Waes betekent voor de programma's die hij nog zou maken. "Alle prioriteit ligt bij het herstel", aldus de omroep.
Rond 01.00 uur reed de Undercover-acteur en Reizen Waes-presentator met zijn Porsche-oldtimer bij de Kennedytunnel in op een verkeersbord, dat daar stond om wegwerkzaamheden aan te geven. De 56-jarige Waes raakte hierbij zwaargewond en moest gereanimeerd worden. Een wegwerker raakte lichtgewond.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
7 uur geleden