Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tom Moore wandelt op zijn 100e ruim 30 miljoen pond bij elkaar

Tom Moore wandelt op zijn 100e ruim 30 miljoen pond bij elkaar

LONDEN (ANP) - Tom Moore, de Britse veteraan die rondjes door zijn achtertuin wandelde om geld in te zamelen voor de aanpak van het coronavirus, is donderdag honderd jaar geworden. Zijn oorspronkelijke doel was om voor zijn verjaardag duizend pond op te halen. Die teller staat nu al op ruim 30 miljoen pond.

Op Twitter wordt hij gefeliciteerd door onder meer Sarah Ferguson (de hertogin van York), de Britse premier Boris Johnson, de Britse Royal Marines, het leger en politiekorpsen. Als kers op de taart kreeg Moore een bijzondere onderscheiding en een felicitatie van koningin Elizabeth.

Ter ere van die onderscheiding vlogen vliegtuigen van de Britse luchtmacht over zijn huis. Moore ontving ruim 175.000 verjaardagskaarten van mensen over de hele wereld. Ook delen veel mensen video's van ouderen en mindervaliden die zijn voorbeeld volgen en nu ook aan het wandelen zijn geslagen.

Kort na het wandelen scoorde Moore als oudste mens in Engeland een nummer 1-hit met het nummer You'll Never Walk Alone. Alle opbrengsten daarvan gingen ook naar het goede doel.

Meer uit Buitenland

Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

41 minuten geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

53 minuten geleden
Ook China mag bij vredesraad van Trump

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.

1 uur geleden
Deel Kyiv zonder verwarming na aanval

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.

2 uur geleden
Trump plaatst weer bericht van NAVO-topman Rutte op sociale media

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.

3 uur geleden
Trump meldt 'erg goed' telefoongesprek met Rutte over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"

3 uur geleden
Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

7 uur geleden