Tom Egbers voor de rechter om werk bij NOS te hervatten
LELYSTAD (ANP) - In de rechtbank van Lelystad dient maandag een kort geding dat Tom Egbers heeft aangespannen tegen zijn werkgever de NOS. De Studio Sport-presentator is naar de rechter gestapt omdat hij zo snel mogelijk weer aan het werk wil, na een jaar thuiszitten na beschuldigingen van wangedrag.
Egbers legde in maart 2023 zijn werk tijdelijk neer na een Volkskrantartikel over grensoverschrijdend gedrag bij NOS Sport. De presentator werd daarin ook genoemd. Volgens Egbers is het sindsdien bij de anonieme meldingen gebleven en is geen concreet voorbeeld gegeven waar die over gingen, staat in de dagvaarding.
De presentator zegt dat hij had afgesproken met zijn werkgever dat hij weer aan de slag zou mogen als zijn naam niet werd genoemd in het rapport over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep, van de Commissie-Van Rijn. Omdat Egbers nog steeds niet aan het werk is, spande hij een kort geding aan. De presentator wil dat de NOS meewerkt aan rehabilitatie en eist dat de omroep zich niet negatief over hem uitlaat.
De NOS liet eerder weten dat er altijd gesprekken zijn geweest met Egbers over de werkzaamheden die de omroep kon aanbieden en over de bijbehorende voorwaarden.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
11 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
12 uur geleden