Tom Egbers voor de rechter om werk bij NOS te hervatten
LELYSTAD (ANP) - In de rechtbank van Lelystad dient maandag een kort geding dat Tom Egbers heeft aangespannen tegen zijn werkgever de NOS. De Studio Sport-presentator is naar de rechter gestapt omdat hij zo snel mogelijk weer aan het werk wil, na een jaar thuiszitten na beschuldigingen van wangedrag.
Egbers legde in maart 2023 zijn werk tijdelijk neer na een Volkskrantartikel over grensoverschrijdend gedrag bij NOS Sport. De presentator werd daarin ook genoemd. Volgens Egbers is het sindsdien bij de anonieme meldingen gebleven en is geen concreet voorbeeld gegeven waar die over gingen, staat in de dagvaarding.
De presentator zegt dat hij had afgesproken met zijn werkgever dat hij weer aan de slag zou mogen als zijn naam niet werd genoemd in het rapport over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep, van de Commissie-Van Rijn. Omdat Egbers nog steeds niet aan het werk is, spande hij een kort geding aan. De presentator wil dat de NOS meewerkt aan rehabilitatie en eist dat de omroep zich niet negatief over hem uitlaat.
De NOS liet eerder weten dat er altijd gesprekken zijn geweest met Egbers over de werkzaamheden die de omroep kon aanbieden en over de bijbehorende voorwaarden.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
3 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
8 uur geledenBUSSUM (ANP) - De VVD heeft geld nodig. Een manier om het op te lossen is volgens het hoofdbestuur een afdracht vragen aan de politieke bestuurders van de partij. Tijdens de algemene ledenvergadering in Bussum zaterdag bleek uit een peiling onder de aanwezige leden dat zij vooral willen inzetten op werving van nieuwe leden.
12 uur geleden