Tom Egbers gaat weer programma's maken voor de NOS
HILVERSUM (ANP) - Tom Egbers mag weer programma's gaan maken voor de NOS. De omroep heeft laten weten dat er een overeenstemming is bereikt met de presentator, nadat hij eerder naar de rechter was gestapt. Volgens de NOS gaat hij programma's "met afstand tot de dagelijkse sportactualiteit" maken. Hij legt zich toe op verhalende programma's en documentaires. Ook gaat hij voor de NOS nog een aantal podcasts verzorgen.
Egbers is blij dat hij weer aan het werk gaat. "Het is, na een jaar waarin veel geschreven, gepraat en geopinieerd is, goed om weer aan het werk te gaan", zegt hij. De presentator heeft het afgelopen jaar "voortdurend gereflecteerd", zegt hij, "vooral op mijn eigen rol in de cultuur van de NOS." De presentator vindt het "erg verdrietig dat er collega's zijn die zich ongelukkig hebben gevoeld op de werkvloer van NOS Sport, in een cultuur waar ook ik deel van uitmaak."
De NOS laat weten te begrijpen dat het afgelopen jaar "een moeilijke periode is geweest voor Tom en zijn gezin" en "had graag gezien dat de rol van de NOS daarin een andere was geweest". "Ik ben blij dat de NOS en Tom er samen uit zijn gekomen en goede afspraken hebben kunnen maken over een passende voortzetting die recht doet aan zijn lange carrière bij de omroep. Goed dat we elkaar alsnog hebben gevonden. Het is nu tijd om weer aan het werk te gaan", aldus hoofdredacteur Gert-Jaap Hoekman van NOS Sport.
Kort geding
De programma's die Egbers gaat maken worden in het najaar van 2024 en het begin van 2025 uitgezonden. De NOS laat weten het dienstverband van de presentator tot na zijn pensioen verlengd te hebben om zo de afgesproken werkzaamheden te kunnen afmaken.
Egbers spande maandag een kort geding aan tegen de NOS. Egbers eiste dat hij weer aan het werk kon nadat hij een jaar thuis had gezeten. Dat gebeurde nadat de Volkskrant had bericht over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer van NOS Sport. De rechter gaf de partijen tot aanstaande dinsdag om tot een gezamenlijke oplossing te komen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - De kans bestaat dat volgende week een officiële hittegolf wordt genoteerd. Dat zou de tweede zijn van dit jaar. Halverwege de week lopen de temperaturen namelijk weer flink op. Volgens Buienradar zijn donderdag zelfs "maxima tot 35 graden (of hoger) denkbaar".
36 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie verklaart verrast te zijn door de onaangekondigde demonstratie van boeren op woensdagavond in Apeldoorn. De politie greep niet in, hield niemand aan en begeleidde de trekkers over de snelweg. "Ook als een demonstratie niet is aangemeld, hebben we die te faciliteren", laat een woordvoerder weten. "Dat valt binnen het demonstratierecht."
58 minuten geledenVENRAY (ANP) - De noodverordening die is ingesteld vanwege een grote natuurbrand in het natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Oostrum en Venray blijft voorlopig van kracht. Dat meldt de gemeente Venray.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eenheid die de strijd voor gelijkheid al zo lang draagt, wordt op de proef gesteld. Dat zei staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) donderdag tijdens de Human Rights Conference in Amsterdam, ter ere van de World Pride. "De recente, afschuwelijke aanval op een Pride-viering in Berlijn heeft ons laten zien hoe ver die beproeving kan gaan", aldus de bewindsvrouw. Ook premier Rob Jetten en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema memoreerden de aanslag woensdag tijdens de opening van de Prideconferentie.
3 uur geledenHALLSTATT (ANP) - Twee Nederlanders zijn woensdag zwaargewond geraakt door valpartijen in de Alpen in Oostenrijk. Met helikopters werden ze naar ziekenhuizen gebracht, meldt de Oostenrijkse politie donderdag.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De brandweer heeft de hele nacht controles uitgevoerd bij het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen, bij Oostrum en Venray. Dat meldt de veiligheidsregio. In het gebied brak deze week een grote natuurbrand uit. Op woensdagmiddag werd gemeld dat de brand onder controle was.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Boxmeer en Venray is in de vroege ochtend van donderdag volledig hervat. Dat maakte Arriva bekend.
8 uur geleden