Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tolkendienst Global Talk ziet omzet fors stijgen

Tolkendienst Global Talk ziet omzet fors stijgen

HENGELO (ANP) - De vraag naar tolken neemt fors toe. Global Tolk, marktleider in tolkdiensten in Nederland, zag de omzet vorig jaar met ruim 40 procent stijgen tot 70 miljoen euro. In totaal werd 870.000 keer een beroep op het bedrijf gedaan, een stijging van ruim 20 procent vergeleken met het jaar daarvoor.

Global Talk, gevestigd in Hengelo, wist vorig jaar een groot aantal nieuwe klanten aan zich te binden, waaronder VluchtelingenWerk, de Raad voor de Rechtsbijstand, het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Ook in Belgiƫ, waar Global Talk in 2022 een kantoor opende, groeit het bedrijf snel. Het aantal tolkaanvragen is daar in 2023 verviervoudigd.

Global Talk werd vijf jaar geleden verzelfstandigd en beschikt over meer dan 2000 tolken in ruim tweehonderd talen. De tolken werden in 2023 meestal telefonisch ingezet, in totaal ruim 777.400 keer, een groei van bijna 20 procent. Op locatie gebeurde dat 87.000 keer, 40 procent vaker dan het jaar daarvoor. Het gebruik van een tolk via een videoverbinding, dat tijdens de coronaperiode een grote vlucht nam, daalde met ruim 13 procent.

Bestuursvoorzitter Astrid van Rossum van Global Talk denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) voorlopig geen bedreiging zal worden voor de branche. "Tolken worden ingeschakeld in situaties die er wezenlijk toe doen", schrijft ze in het jaarverslag. "In dat soort situaties wil je geen misverstanden. En al helemaal geen juridisch getouwtrek over aansprakelijkheid wanneer er iets misgaat."

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

53 minuten geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

2 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

5 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

5 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

6 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

7 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

8 uur geleden