Tolkendienst Global Talk ziet omzet fors stijgen
HENGELO (ANP) - De vraag naar tolken neemt fors toe. Global Tolk, marktleider in tolkdiensten in Nederland, zag de omzet vorig jaar met ruim 40 procent stijgen tot 70 miljoen euro. In totaal werd 870.000 keer een beroep op het bedrijf gedaan, een stijging van ruim 20 procent vergeleken met het jaar daarvoor.
Global Talk, gevestigd in Hengelo, wist vorig jaar een groot aantal nieuwe klanten aan zich te binden, waaronder VluchtelingenWerk, de Raad voor de Rechtsbijstand, het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Ook in België, waar Global Talk in 2022 een kantoor opende, groeit het bedrijf snel. Het aantal tolkaanvragen is daar in 2023 verviervoudigd.
Global Talk werd vijf jaar geleden verzelfstandigd en beschikt over meer dan 2000 tolken in ruim tweehonderd talen. De tolken werden in 2023 meestal telefonisch ingezet, in totaal ruim 777.400 keer, een groei van bijna 20 procent. Op locatie gebeurde dat 87.000 keer, 40 procent vaker dan het jaar daarvoor. Het gebruik van een tolk via een videoverbinding, dat tijdens de coronaperiode een grote vlucht nam, daalde met ruim 13 procent.
Bestuursvoorzitter Astrid van Rossum van Global Talk denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) voorlopig geen bedreiging zal worden voor de branche. "Tolken worden ingeschakeld in situaties die er wezenlijk toe doen", schrijft ze in het jaarverslag. "In dat soort situaties wil je geen misverstanden. En al helemaal geen juridisch getouwtrek over aansprakelijkheid wanneer er iets misgaat."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
9 uur geleden