Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tolken en vertalers werken week lang niet voor overheid

Tolken en vertalers werken week lang niet voor overheid

DEN HAAG (ANP) - Tolken en vertalers die zijn aangesloten bij de Orde van Registertolken en -vertalers (ORT&V) werken van maandag 14 februari tot maandag 21 februari niet voor overheidsinstanties uit onvrede over het aanbestedingsbeleid. De actieweek begint maandag met een mars door Den Haag, waar een petitie en eisen worden aangeboden aan meerdere ministers.

De orde is het niet eens met de marktwerking bij de aanbestedingen voor tolken en vertalers. Volgens de regering moet dat leiden tot hogere kwaliteit, maar volgens de organisatie worden hierdoor alleen nog lager gekwalificeerde tolken en vertalers aangenomen, omdat die een lager tarief vragen. ORT&V schrijft dat steeds vaker mensen met taalniveau B2 worden ingezet in plaats van het hogere C1.

In het eisenpakket dat de orde aan onder anderen minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid aanbiedt, staat dat het huidige bemiddelingsstelsel moet worden teruggedraaid en de tarieven moeten worden gelijkgesteld aan die in Duitsland. Onder meer de politie, de integratiedienst IND en rechtbanken maken vaak gebruik van tolken en vertalers.

Goedkopere opties

Het nieuwe systeem betekent volgens ORT&V dat hoogopgeleide tolken en vertalers voor lage tarieven moeten werken die zijn vastgesteld in 1963 (voor vertalers) en 1981 (voor tolken) en de betaling gaat per minuut "In het slechtste geval mag een C1-registertolk, in het nieuwe stelsel, voor een zitting welgeteld 0,73 euro in rekening brengen." Tolken en vertalers die hun eigen tarieven hebben vastgesteld worden niet meer ingehuurd door de bemiddelingsbureaus die door overheidsinstanties worden gebruikt, omdat wordt gekozen voor goedkopere opties.

Advocaten en rechters steunen het protest, meldt de ORT&V. Doordat steeds vaker van minder goed opgeleide mensen gebruik wordt gemaakt, merken advocaten en rechters dat er fouten worden gemaakt in de vertalingen en gesprekken daardoor niet goed verlopen.

Meer uit Binnenland

Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

3 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

8 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

8 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

8 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

9 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

9 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

9 uur geleden