Tolisso na vijf jaar vol blessures weg bij Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - De Franse middenvelder Corentin Tolisso verlaat Bayern München na vijf jaar. De 27-jarige Tolisso, die in 2017 overkwam van Olympique Lyon, stond vaak aan de kant met blessures. Zijn aflopende contract in München wordt niet verlengd. Bayern wil Ryan Gravenberch van Ajax overnemen als vervanger van Tolisso.
De Fransman speelde 118 wedstrijden voor Bayern en maakte 21 doelpunten. Tolisso won met de Duitse topclub vijf landstitels, twee keer de Duitse beker en in 2020 de Champions League, Europese Supercup en het WK voor clubs. Tolisso maakte deel uit van de Franse selectie die het WK van 2018 in Rusland won. "Hij gaf nooit op, ook niet in moeilijke fases", zei technisch directeur Hasan Salihamidzic over de vele fysieke problemen van Tolisso.
Bayern München versterkte zich voor volgend seizoen al met Noussair Mazraoui, die transfervrij overkomt van Ajax. Vermoedelijk verhuist ook middenvelder Gravenberch van Amsterdam naar München.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
13 uur geleden