Tokio test 'aardbeving' voor Olympische Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - In Tokio hebben de organisatoren van de Olympische Spelen getest hoe ze moeten omgaan met een mogelijke aardbeving. Ze deden alsof de olympische locaties in de Japanse hoofdstad te maken kregen met een aardbeving met een kracht van 7,3. De test was geslaagd, liet veiligheidschef Hiroya Yarimizu weten.
De veiligheidstest werd uitgevoerd bij het Ariake Gymnastics Centre. In de turnhal zaten zo'n 350 mensen. De nagespeelde aardbeving zorgde voor heel wat 'gewonden' in de zaal. Politieagenten, brandweermensen, medici en beveiligers werden ingezet om de slachtoffers te helpen en iedereen te evacueren. "We wilden vooral testen hoe de communicatie verliep tussen de organisatie van de Spelen en de autoriteiten van Tokio", aldus Yarimizu. "Volgens ons ging dat allemaal erg goed."
Japan ligt bij een aantal breuklijnen in de aarde en heeft regelmatig te maken met aardbevingen. Vaak zijn die licht en heeft vrijwel niemand er last van, maar Japan heeft ook al een paar keer te maken gekregen met heftige aardbevingen die tot duizenden slachtoffers leidden.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
26 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
23 uur geleden