Tokio test 'aardbeving' voor Olympische Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - In Tokio hebben de organisatoren van de Olympische Spelen getest hoe ze moeten omgaan met een mogelijke aardbeving. Ze deden alsof de olympische locaties in de Japanse hoofdstad te maken kregen met een aardbeving met een kracht van 7,3. De test was geslaagd, liet veiligheidschef Hiroya Yarimizu weten.
De veiligheidstest werd uitgevoerd bij het Ariake Gymnastics Centre. In de turnhal zaten zo'n 350 mensen. De nagespeelde aardbeving zorgde voor heel wat 'gewonden' in de zaal. Politieagenten, brandweermensen, medici en beveiligers werden ingezet om de slachtoffers te helpen en iedereen te evacueren. "We wilden vooral testen hoe de communicatie verliep tussen de organisatie van de Spelen en de autoriteiten van Tokio", aldus Yarimizu. "Volgens ons ging dat allemaal erg goed."
Japan ligt bij een aantal breuklijnen in de aarde en heeft regelmatig te maken met aardbevingen. Vaak zijn die licht en heeft vrijwel niemand er last van, maar Japan heeft ook al een paar keer te maken gekregen met heftige aardbevingen die tot duizenden slachtoffers leidden.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
20 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
21 uur geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
21 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.
1 dag geleden