Tokio test 'aardbeving' voor Olympische Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - In Tokio hebben de organisatoren van de Olympische Spelen getest hoe ze moeten omgaan met een mogelijke aardbeving. Ze deden alsof de olympische locaties in de Japanse hoofdstad te maken kregen met een aardbeving met een kracht van 7,3. De test was geslaagd, liet veiligheidschef Hiroya Yarimizu weten.
De veiligheidstest werd uitgevoerd bij het Ariake Gymnastics Centre. In de turnhal zaten zo'n 350 mensen. De nagespeelde aardbeving zorgde voor heel wat 'gewonden' in de zaal. Politieagenten, brandweermensen, medici en beveiligers werden ingezet om de slachtoffers te helpen en iedereen te evacueren. "We wilden vooral testen hoe de communicatie verliep tussen de organisatie van de Spelen en de autoriteiten van Tokio", aldus Yarimizu. "Volgens ons ging dat allemaal erg goed."
Japan ligt bij een aantal breuklijnen in de aarde en heeft regelmatig te maken met aardbevingen. Vaak zijn die licht en heeft vrijwel niemand er last van, maar Japan heeft ook al een paar keer te maken gekregen met heftige aardbevingen die tot duizenden slachtoffers leidden.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
4 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
7 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
12 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
15 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden