Tokio onzeker voor handbalster Polman na nieuw blessureleed
ESBJERG (ANP) - Het is onzeker of handbalster Estavana Polman met het Nederlands team mee kan naar de Olympische Spelen. De vedette van Oranje heeft opnieuw schade aan de rechterknie opgelopen die haar eerder maandenlang aan de kant hield. Een operatie is niet nodig, maar ze zal wel de tijd moeten nemen om te herstellen. Dat meldde het Nederlands Handbal Verbond na contact met de onfortuinlijke international.
Polman scheurde juli vorig jaar de kruisband in haar rechterknie af en moest een operatie ondergaan. Daarna begon een lange revalidatie, waardoor ze in december het EK in Denemarken miste. De opbouwspeelster, die in 2019 met Oranje de wereldtitel veroverde en tot beste speelster van dat WK werd uitgeroepen, maakte vorige maand haar rentree bij het Nederlands team tijdens het drielandentoernooi in Kroatië.
Het ging afgelopen dinsdag weer mis tijdens de play-offs voor het Deense kampioenschap tussen haar ploeg Team Esbjerg en Odense. Polman kreeg een tik op de knie en stortte schreeuwend van de pijn op de vloer. Ze moest van het veld worden afgedragen. Medisch onderzoek wees uit dat de knie weer beschadigd is, maar een operatie is niet noodzakelijk. "Ze is uiteraard teleurgesteld, maar klonk ook strijdbaar. Maar dat is zoals we haar kennen", zei de woordvoerster van het NHV.
Meer uit Sport
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
20 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
21 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
23 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
1 dag geleden