Tokio heeft 'testkalender' voor uitgestelde Spelen rond
TOKIO (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische en Paralympische Spelen in Tokio heeft een nieuwe kalender opgesteld voor de testevenementen in de aanloop naar beide Spelen. De kalender bevat achttien evenementen. Zo wordt in de aanloop naar de Spelen onder meer een marathon gehouden in Sapporo.
De olympische marathon is verplaatst naar het noordelijk gelegen Sapporo, omdat het daar in de zomer wat minder heet is dan in Tokio. Het organisatiecomité moet nog wel een datum vinden voor het testevenement in die stad.
Het eerste 'testevent' is begin maart in het Aquatics Centre, het zwembad in Tokio. Daar wordt het olympisch kwalificatietoernooi voor synchroonzwemsters gehouden. De Nederlandse zusjes Noortje en Bregje de Brouwer hopen zich dan te kwalificeren voor de Spelen. Ze moeten op het OKT op de 'geschoonde' lijst bij de eerste zeven eindigen.
In aanloop naar de Spelen, die vanwege de coronapandemie een jaar zijn uitgesteld naar de zomer van 2021, worden onder meer testevenementen gehouden in de sporten waterpolo, rugby, baanwielrennen, BMX, skateboarden, volleybal, atletiek en turnen. Voor de Japanners dienen die evenementen ook als voorbereiding op hoe ze moeten omgaan met de coronamaatregelen. Bij een aantal evenementen is publiek toegestaan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
6 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden