Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tokio heeft 'testkalender' voor uitgestelde Spelen rond

Tokio heeft 'testkalender' voor uitgestelde Spelen rond

TOKIO (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische en Paralympische Spelen in Tokio heeft een nieuwe kalender opgesteld voor de testevenementen in de aanloop naar beide Spelen. De kalender bevat achttien evenementen. Zo wordt in de aanloop naar de Spelen onder meer een marathon gehouden in Sapporo.

De olympische marathon is verplaatst naar het noordelijk gelegen Sapporo, omdat het daar in de zomer wat minder heet is dan in Tokio. Het organisatiecomité moet nog wel een datum vinden voor het testevenement in die stad.

Het eerste 'testevent' is begin maart in het Aquatics Centre, het zwembad in Tokio. Daar wordt het olympisch kwalificatietoernooi voor synchroonzwemsters gehouden. De Nederlandse zusjes Noortje en Bregje de Brouwer hopen zich dan te kwalificeren voor de Spelen. Ze moeten op het OKT op de 'geschoonde' lijst bij de eerste zeven eindigen.

In aanloop naar de Spelen, die vanwege de coronapandemie een jaar zijn uitgesteld naar de zomer van 2021, worden onder meer testevenementen gehouden in de sporten waterpolo, rugby, baanwielrennen, BMX, skateboarden, volleybal, atletiek en turnen. Voor de Japanners dienen die evenementen ook als voorbereiding op hoe ze moeten omgaan met de coronamaatregelen. Bij een aantal evenementen is publiek toegestaan.

Meer uit Sport

Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

6 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

11 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

14 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden