Tokio 2021: bijna alle sportaccommodaties beschikbaar
TOKIO (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio heeft ten minste 80 procent van de sportaccommodaties die deze zomer zouden worden gebruikt, zekergesteld voor 2021, als het evenement na een jaar uitstel in verband met de coronacrisis mogelijk alsnog wordt gehouden.
In de oorspronkelijke versie waren 43 zogenoemde venues beschikbaar, waarvan er acht geheel nieuw waren. Tot de accommodaties die ook voor volgend jaar beschikbaar zijn behoort het National Stadium, waar de openings- en sluitingsceremonie wordt gehouden.
Het opnieuw 'contracteren' van de venues was een van de uitdagingen waarvoor de organisatie na het uitstel kwam te staan. Voor de meeste waren er al andere verplichtingen vanaf het moment dat de Olympische Spelen voorbij zouden zijn.
Atletendorp
Oplopende kosten en het garanderen van de gezondheid voor alle aanwezigen zijn twee andere grote obstakels voor Tokio 2021.
Onzekerheid is er nog over de beschikbaarheid van het atletendorp. De betreffende appartementen zijn al aan particulieren verkocht. De plaatselijke autoriteiten onderhandelen momenteel met maar liefst elf bouwondernemingen om te kijken of hiervoor een regeling valt te treffen.
Verder vormen twee grote mediacentra in de stad een groot probleem, zo liet directeur Toshiro Muto van het organisatiecomité weten. "Die ruimtes zijn voor de periode in 2021 al aan talloze andere partijen verhuurd. Samen met het gemeentebestuur, de eigenaar, bekijken we of hier nog een oplossing voor te vinden is."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
4 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden