Tokio 2021: bijna alle sportaccommodaties beschikbaar
TOKIO (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio heeft ten minste 80 procent van de sportaccommodaties die deze zomer zouden worden gebruikt, zekergesteld voor 2021, als het evenement na een jaar uitstel in verband met de coronacrisis mogelijk alsnog wordt gehouden.
In de oorspronkelijke versie waren 43 zogenoemde venues beschikbaar, waarvan er acht geheel nieuw waren. Tot de accommodaties die ook voor volgend jaar beschikbaar zijn behoort het National Stadium, waar de openings- en sluitingsceremonie wordt gehouden.
Het opnieuw 'contracteren' van de venues was een van de uitdagingen waarvoor de organisatie na het uitstel kwam te staan. Voor de meeste waren er al andere verplichtingen vanaf het moment dat de Olympische Spelen voorbij zouden zijn.
Atletendorp
Oplopende kosten en het garanderen van de gezondheid voor alle aanwezigen zijn twee andere grote obstakels voor Tokio 2021.
Onzekerheid is er nog over de beschikbaarheid van het atletendorp. De betreffende appartementen zijn al aan particulieren verkocht. De plaatselijke autoriteiten onderhandelen momenteel met maar liefst elf bouwondernemingen om te kijken of hiervoor een regeling valt te treffen.
Verder vormen twee grote mediacentra in de stad een groot probleem, zo liet directeur Toshiro Muto van het organisatiecomité weten. "Die ruimtes zijn voor de periode in 2021 al aan talloze andere partijen verhuurd. Samen met het gemeentebestuur, de eigenaar, bekijken we of hier nog een oplossing voor te vinden is."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
14 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
15 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
15 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
16 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
17 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
17 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
22 uur geleden