Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tokio 2021: bijna alle sportaccommodaties beschikbaar

Tokio 2021: bijna alle sportaccommodaties beschikbaar

TOKIO (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Spelen van Tokio heeft ten minste 80 procent van de sportaccommodaties die deze zomer zouden worden gebruikt, zekergesteld voor 2021, als het evenement na een jaar uitstel in verband met de coronacrisis mogelijk alsnog wordt gehouden.

In de oorspronkelijke versie waren 43 zogenoemde venues beschikbaar, waarvan er acht geheel nieuw waren. Tot de accommodaties die ook voor volgend jaar beschikbaar zijn behoort het National Stadium, waar de openings- en sluitingsceremonie wordt gehouden.

Het opnieuw 'contracteren' van de venues was een van de uitdagingen waarvoor de organisatie na het uitstel kwam te staan. Voor de meeste waren er al andere verplichtingen vanaf het moment dat de Olympische Spelen voorbij zouden zijn.

Atletendorp

Oplopende kosten en het garanderen van de gezondheid voor alle aanwezigen zijn twee andere grote obstakels voor Tokio 2021.

Onzekerheid is er nog over de beschikbaarheid van het atletendorp. De betreffende appartementen zijn al aan particulieren verkocht. De plaatselijke autoriteiten onderhandelen momenteel met maar liefst elf bouwondernemingen om te kijken of hiervoor een regeling valt te treffen.

Verder vormen twee grote mediacentra in de stad een groot probleem, zo liet directeur Toshiro Muto van het organisatiecomité weten. "Die ruimtes zijn voor de periode in 2021 al aan talloze andere partijen verhuurd. Samen met het gemeentebestuur, de eigenaar, bekijken we of hier nog een oplossing voor te vinden is."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

11 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

11 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

12 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

12 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

12 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden