Tofik Dibi is lijsttrekker voor BIJ1 bij Tweede Kamerverkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Tofik Dibi is gekozen als lijsttrekker van BIJ1 voor de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Het voormalige Tweede Kamerlid namens GroenLinks kreeg de meeste stemmen bij de lijsttrekkersverkiezingen van de partij, maakte BIJ1 woensdag bekend. Patricia Dinkela was de andere kandidaat.
Dibi maakte eerder deze week bekend dat hij lijsttrekker wil worden van de linkse partij. "Ik ben overweldigd door de steun en dankbaar voor het vertrouwen van onze leden. Dit mandaat voelt als een grote verantwoordelijkheid."
BIJ1 schrijft in een verklaring dat de visie van Dibi "naadloos aansluit bij het gedachtegoed van BIJ1: links, progressief, onverschrokken en onvoorwaardelijk solidair met gemarginaliseerde groepen. Met de voordracht van Dibi zet BIJ1 een belangrijke stap in de ontwikkeling van de partij. Dibi bouwt voort op de politieke successen van Sylvana Simons, de oprichter van de partij."
Dibi zat namens GroenLinks zes jaar in de Tweede Kamer van 2006 tot 2012.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.
5 dagen geleden