Toezichthouder VS klaagt Amazon aan om dwingende abonnementen
SEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder FTC heeft opnieuw Amazon aangeklaagd. Het webwinkelconcern wordt ervan beschuldigd miljoenen consumenten zonder toestemming in te schrijven voor een betaalde abonnementsdienst. Het zou voor consumenten bovendien moeilijk zijn om hun abonnement vervolgens op te zeggen.
Het gaat om de dienst Amazon Prime, waarmee klanten van Amazon tegen betaling gebruik kunnen maken van onder meer snellere en gratis verzending. In de Verenigde Staten betalen Prime-leden daar jaarlijks 139 dollar voor, omgerekend bijna 127 euro, goed voor een groot deel van de inkomsten van de webwinkel. Wereldwijd heeft de dienst ruim 200 miljoen leden.
"Amazon heeft mensen misleid en gevangen in terugkerende abonnementen zonder hun toestemming, waardoor gebruikers niet alleen gefrustreerd zijn, maar die hen ook aanzienlijk geld hebben gekost", laat FTC-voorzitter Lina Khan weten in een verklaring.
Klanten houden van Prime
In de aanklacht, die werd ingediend bij de federale rechtbank in Seattle, stelt de FTC dat Amazon "manipulatieve, dwingende of misleidende interfaceontwerpen, bekend als 'dark patterns', heeft gebruikt om consumenten te verleiden zich in te schrijven voor automatisch verlengende Prime-abonnementen".
Amazon laat in een reactie weten dat klanten juist van "Prime houden". De webwinkel stelt dat het voor klanten "duidelijk en eenvoudig" is "om zich zowel aan te melden voor hun Prime-lidmaatschap als deze te annuleren". Verder vindt Amazon het "verontrustend" dat FTC een aanklacht heeft ingediend, "zonder ons hiervan op de hoogte te stellen".
Het is niet de eerste aanklacht van FTC tegen Amazon. Onlangs stemde de webwinkel er nog mee in 30,8 miljoen dollar te betalen om te schikken in twee privacyzaken. De ene zaak had betrekking op Ring-videodeurbellen, de andere op de slimme speaker van het bedrijf Alexa.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
39 minuten geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
5 uur geleden