Toezichthouder VS klaagt Amazon aan om dwingende abonnementen
SEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder FTC heeft opnieuw Amazon aangeklaagd. Het webwinkelconcern wordt ervan beschuldigd miljoenen consumenten zonder toestemming in te schrijven voor een betaalde abonnementsdienst. Het zou voor consumenten bovendien moeilijk zijn om hun abonnement vervolgens op te zeggen.
Het gaat om de dienst Amazon Prime, waarmee klanten van Amazon tegen betaling gebruik kunnen maken van onder meer snellere en gratis verzending. In de Verenigde Staten betalen Prime-leden daar jaarlijks 139 dollar voor, omgerekend bijna 127 euro, goed voor een groot deel van de inkomsten van de webwinkel. Wereldwijd heeft de dienst ruim 200 miljoen leden.
"Amazon heeft mensen misleid en gevangen in terugkerende abonnementen zonder hun toestemming, waardoor gebruikers niet alleen gefrustreerd zijn, maar die hen ook aanzienlijk geld hebben gekost", laat FTC-voorzitter Lina Khan weten in een verklaring.
Klanten houden van Prime
In de aanklacht, die werd ingediend bij de federale rechtbank in Seattle, stelt de FTC dat Amazon "manipulatieve, dwingende of misleidende interfaceontwerpen, bekend als 'dark patterns', heeft gebruikt om consumenten te verleiden zich in te schrijven voor automatisch verlengende Prime-abonnementen".
Amazon laat in een reactie weten dat klanten juist van "Prime houden". De webwinkel stelt dat het voor klanten "duidelijk en eenvoudig" is "om zich zowel aan te melden voor hun Prime-lidmaatschap als deze te annuleren". Verder vindt Amazon het "verontrustend" dat FTC een aanklacht heeft ingediend, "zonder ons hiervan op de hoogte te stellen".
Het is niet de eerste aanklacht van FTC tegen Amazon. Onlangs stemde de webwinkel er nog mee in 30,8 miljoen dollar te betalen om te schikken in twee privacyzaken. De ene zaak had betrekking op Ring-videodeurbellen, de andere op de slimme speaker van het bedrijf Alexa.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiƫn mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
25 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
26 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.
2 uur geleden