Toezichthouder VS klaagt Amazon aan om dwingende abonnementen
SEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder FTC heeft opnieuw Amazon aangeklaagd. Het webwinkelconcern wordt ervan beschuldigd miljoenen consumenten zonder toestemming in te schrijven voor een betaalde abonnementsdienst. Het zou voor consumenten bovendien moeilijk zijn om hun abonnement vervolgens op te zeggen.
Het gaat om de dienst Amazon Prime, waarmee klanten van Amazon tegen betaling gebruik kunnen maken van onder meer snellere en gratis verzending. In de Verenigde Staten betalen Prime-leden daar jaarlijks 139 dollar voor, omgerekend bijna 127 euro, goed voor een groot deel van de inkomsten van de webwinkel. Wereldwijd heeft de dienst ruim 200 miljoen leden.
"Amazon heeft mensen misleid en gevangen in terugkerende abonnementen zonder hun toestemming, waardoor gebruikers niet alleen gefrustreerd zijn, maar die hen ook aanzienlijk geld hebben gekost", laat FTC-voorzitter Lina Khan weten in een verklaring.
Klanten houden van Prime
In de aanklacht, die werd ingediend bij de federale rechtbank in Seattle, stelt de FTC dat Amazon "manipulatieve, dwingende of misleidende interfaceontwerpen, bekend als 'dark patterns', heeft gebruikt om consumenten te verleiden zich in te schrijven voor automatisch verlengende Prime-abonnementen".
Amazon laat in een reactie weten dat klanten juist van "Prime houden". De webwinkel stelt dat het voor klanten "duidelijk en eenvoudig" is "om zich zowel aan te melden voor hun Prime-lidmaatschap als deze te annuleren". Verder vindt Amazon het "verontrustend" dat FTC een aanklacht heeft ingediend, "zonder ons hiervan op de hoogte te stellen".
Het is niet de eerste aanklacht van FTC tegen Amazon. Onlangs stemde de webwinkel er nog mee in 30,8 miljoen dollar te betalen om te schikken in twee privacyzaken. De ene zaak had betrekking op Ring-videodeurbellen, de andere op de slimme speaker van het bedrijf Alexa.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
18 uur geleden