Toezichthouder VS geeft potentieel coronamedicijn groen licht
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA heeft toestemming gegeven voor het gebruik van het medicijn remdesivir voor behandeling van patiënten met het nieuwe coronavirus. Dat laat de toezichthouder weten in een brief aan de maker van het geneesmiddel Gilead. Het gaat om een versnelde goedkeuring van experimentele medicijnen in noodgevallen.
De Amerikaanse president Donald Trump maakte de toestemming eerder al bekend in een persconferentie. Naar het medicijn van de farmaceut Gilead lopen nog verschillende onderzoeken die moeten uitwijzen of het effectief is tegen Covid-19. Tot nu toe is nog niet onomstotelijk bewezen dat het medicijn echt werkt. Gezien de ernst van de pandemie en het gebrek aan alternatieven geeft de FDA toch groen licht voor de toediening ervan bij ernstig zieke coronapatiënten in de Verenigde Staten.
De FDA verwijst onder andere naar onderzoek van de Amerikaanse National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID). Uit voorlopige resultaten zou blijken dat het medicijn coronapatiënten sneller helpt herstellen dan normale zorg. Tegelijkertijd stelden wetenschappers in het medisch tijdschrift The Lancet deze week dat remdesivir geen statistisch significante voordelen liet zien bij de behandeling van de longziekte.
Gilead doneert 1,5 miljoen ampullen van het middel. Die worden volgens vicepresident Mike Pence vanaf maandag verdeeld over ziekenhuizen in de VS.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
3 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
6 uur geleden