Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder VS geeft potentieel coronamedicijn groen licht

Toezichthouder VS geeft potentieel coronamedicijn groen licht

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse medicijnwaakhond FDA heeft toestemming gegeven voor het gebruik van het medicijn remdesivir voor behandeling van patiënten met het nieuwe coronavirus. Dat laat de toezichthouder weten in een brief aan de maker van het geneesmiddel Gilead. Het gaat om een versnelde goedkeuring van experimentele medicijnen in noodgevallen.

De Amerikaanse president Donald Trump maakte de toestemming eerder al bekend in een persconferentie. Naar het medicijn van de farmaceut Gilead lopen nog verschillende onderzoeken die moeten uitwijzen of het effectief is tegen Covid-19. Tot nu toe is nog niet onomstotelijk bewezen dat het medicijn echt werkt. Gezien de ernst van de pandemie en het gebrek aan alternatieven geeft de FDA toch groen licht voor de toediening ervan bij ernstig zieke coronapatiënten in de Verenigde Staten.

De FDA verwijst onder andere naar onderzoek van de Amerikaanse National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID). Uit voorlopige resultaten zou blijken dat het medicijn coronapatiënten sneller helpt herstellen dan normale zorg. Tegelijkertijd stelden wetenschappers in het medisch tijdschrift The Lancet deze week dat remdesivir geen statistisch significante voordelen liet zien bij de behandeling van de longziekte.

Gilead doneert 1,5 miljoen ampullen van het middel. Die worden volgens vicepresident Mike Pence vanaf maandag verdeeld over ziekenhuizen in de VS.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

3 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

4 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

6 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

6 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

6 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

7 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

8 uur geleden