Toezichthouder vraagt Boeing om nog meer onderzoek naar 737 MAX
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegtuigbouwer Boeing gevraagd meer onderzoek te doen naar hoe piloten van het 737 MAX 7-model omgaan met bepaalde storingen. Dat staat in een brief die de toezichthouder vorige week naar Boeing heeft gestuurd. Door de tijd die dat onderzoek in beslag neemt loopt Boeing het risico dat de FAA de certificering niet binnen de gestelde termijn van twee jaar tijd kan afronden, met extra kosten voor Boeing tot gevolg.
De FAA wil van Boeing veel meer weten over hoe piloten omgaan met storingen. Daarnaast schrijft de toezichthouder dat de vliegtuigbouwer extra werk heeft om verschillende veiligheidsanalyses uit te voeren. De certificering van de MAX 7 loopt al achter op schema, evenals die van de MAX 10. Dat komt omdat de veiligheidseisen van de modellen onder een vergrootglas van de FAA liggen, onder meer na twee dodelijke crashes in 2018 en 2019. Eerdere modellen van de 737 MAX zijn wel al goedgekeurd.
In reactie op de crashes nam het Amerikaanse Congres in 2020 een wet aan waarin stond dat alle nieuwe vliegtuigen moeten beschikken over moderne waarschuwingssystemen voor noodgevallen. Boeing kreeg daarentegen twee jaar de tijd om het certificeringsproces van de 737 MAX-toestellen af te ronden. Lukt dat niet, dan moet het waarschuwingssysteem ook worden geïnstalleerd in de MAX 7 en de MAX 10. Volgens Boeing zou die installatie duur en onnodig zijn.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
6 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
7 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
9 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
10 uur geleden