Toezichthouder vecht uitspraak over fusie onderwijsuitgevers aan
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is het niet eens met een uitspraak van de rechter, waardoor een door de toezichthouder goedgekeurde fusie tussen twee onderwijsuitgevers niet meer geldig is. De toezichthouder zegt het "principieel" niet eens te zijn met het oordeel van de rechter.
De ACM vecht het besluit aan bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb), de hoogste rechter voor fusiezaken. Volgens de rechter had de ACM het fusiebesluit daarnaast onvoldoende onderbouwd, de mededingingswaakhond ziet dat anders.
Het gaat om de overname van de educatieve dienstverlener Iddink door uitgever Malmberg, een dochteronderneming van mediabedrijf Sanoma. De overnamedeal is vorig jaar al goedgekeurd en ook uitgevoerd, laat een woordvoerder van de ACM weten. "Doordat de rechter het fusiebesluit vernietigde is de fusie nu formeel niet geldig."
De beroepszaak is volgens de ACM een "inhoudelijke principekwestie", want de toezichthouder zal ook een nieuw besluit nemen zoals de rechter al had bepaald. Dit om te voorkomen dat de fusie alsnog niet geldig is. "We vinden dat de fusie door moet kunnen gaan."
Sanoma kondigde de deal al in december 2018 aan. De overname bood volgens het bedrijf mogelijkheden om het digitale lesmateriaal van uitgevers beter te laten aansluiten op de elektronische leeromgeving van de school. De ACM stelde eerder al voorwaarden aan de deal. Zo moesten andere uitgeverijen toegang blijven houden tot schooladministratiesysteem Magister. Sanoma heeft gezegd de voorwaarden na te leven zolang er geen nieuw besluit ligt. Iddink is eigenaar van Magister, dat door meer dan de helft van de scholen in het voortgezet onderwijs wordt gebruikt.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland zal er bij de Europese Unie op aandringen om snel meer beperkingen op te leggen voor goederen die uit China worden geïmporteerd. Naast het onlangs overeengekomen importquotum van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd, wil Duitsland ook beschermingsmaatregelen om de import van goederen uit andere sectoren te beperken.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De schappen bij verschillende supermarkten van Albert Heijn raken steeds leger door het cyberincident bij de onderneming. Dat geldt vooral bij de afdeling groente en fruit, zien verslaggevers van het ANP.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met winst begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van ASML. De Veldhovense chipmachinefabrikant blijft profiteren van de omvangrijke investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen. Ook werd het bedrijf iets positiever over de jaaromzet. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
3 uur geleden