Toezichthouder: Trump mocht hulp niet achterhouden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Toezichthouder GAO van het Amerikaanse Congres stelt dat het Witte Huis illegaal handelde toen het hulp aan Oekraïne dreigde achter te houden. De bijna honderd jaar oude 'waakhond' GAO heeft beklemtoond dat de president niet het recht heeft hulp die al door het Congres is verleend, voor eigen politieke doeleinden te gebruiken door die hulp bijvoorbeeld achter te houden.
De voornaamste klacht van de Democraten om de president af te zetten is dat hij vorig jaar voor eigen politiek gewin de nieuwe president van Oekraïne onder druk zette om een onderzoek te starten naar Joe Biden, een politieke rivaal die het bij de presidentsverkiezingen tegen Trump wil opnemen. Het Witte Huis blokkeerde toen even militaire hulp aan Oekraïne.
Naar het zich laat aanzien begint dinsdag in de Senaat het afzettingsproces tegen Trump wegens machtsmisbruik en het tegenwerken van het Congres. Die procedure is eerder in het Huis van Afgevaardigden in gang gezet door Trumps Democratische tegenstanders daar. De procedure sneuvelt naar verwachting binnen een paar weken in de door Republikeinen gedomineerde Senaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
38 minuten geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
2 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.
4 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.
5 uur geleden