Toezichthouder: Trump mocht hulp niet achterhouden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Toezichthouder GAO van het Amerikaanse Congres stelt dat het Witte Huis illegaal handelde toen het hulp aan Oekraïne dreigde achter te houden. De bijna honderd jaar oude 'waakhond' GAO heeft beklemtoond dat de president niet het recht heeft hulp die al door het Congres is verleend, voor eigen politieke doeleinden te gebruiken door die hulp bijvoorbeeld achter te houden.
De voornaamste klacht van de Democraten om de president af te zetten is dat hij vorig jaar voor eigen politiek gewin de nieuwe president van Oekraïne onder druk zette om een onderzoek te starten naar Joe Biden, een politieke rivaal die het bij de presidentsverkiezingen tegen Trump wil opnemen. Het Witte Huis blokkeerde toen even militaire hulp aan Oekraïne.
Naar het zich laat aanzien begint dinsdag in de Senaat het afzettingsproces tegen Trump wegens machtsmisbruik en het tegenwerken van het Congres. Die procedure is eerder in het Huis van Afgevaardigden in gang gezet door Trumps Democratische tegenstanders daar. De procedure sneuvelt naar verwachting binnen een paar weken in de door Republikeinen gedomineerde Senaat.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP) - Inwoners van huizen langs de kust ten zuiden van de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington zijn maandag opgeroepen te evacueren. Langs de kuststrook geldt een lokale noodtoestand vanwege metershoge golven.
25 minuten geledenCHARKIV (ANP) - In de Oekraïense regio Charkiv, in het noordoosten van het land, zijn vier mensen om het leven gekomen en tien anderen gewond geraakt bij Russische aanvallen. De dodelijke slachtoffers vielen in de plaats Tsjoehoejiv, meldt gouverneur Oleh Synjehoebov op Telegram.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Donald Trump is uitgejoeld en uitgefloten in Madison Square Garden, waar maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA plaatsvindt. Tijdens het volkslied salueerde de Amerikaanse president. Toen dat op grote schermen in het stadion getoond werd, klonk gedurende enkele seconden een fluitconcert.
38 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De Chinese president Xi Jinping en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hebben maandag met elkaar afgesproken de banden verder aan te halen. De bilaterale relaties gaan volgens staatspersbureau KCNA "een nieuw hoofdstuk" tegemoet, met samenwerkingen in verschillende sectoren.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
6 uur geleden