Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder stelt onderzoek in na rel over ambtswoning Johnson

Toezichthouder stelt onderzoek in na rel over ambtswoning Johnson

LONDEN (ANP) - De Britse kiescommissie heeft een onderzoek ingesteld naar de renovatie van de ambtswoning van premier Boris Johnson. De toezichthouder zegt dat het vermoeden bestaat dat de regels zijn overtreden.

De affaire over de ambtswoning houdt de gemoederen in het Verenigd Koninkrijk al dagen bezig. Voormalige topadviseur Dominic Cummings zei vrijdag dat de premier vorig jaar het plan had opgevat om stiekem geld van donateurs te gebruiken voor de renovatie. Cummings noemde dat toen naar eigen zeggen "onethisch, dom en mogelijk illegaal".

Johnson mag jaarlijks 30.000 pond (34.000 euro) aan overheidsgeld uitgeven aan zijn ambtswoning. Hij draait zelf op voor extra uitgaven en die zouden in dit geval aanzienlijk zijn geweest. Britse media schrijven dat de verbouwing mogelijk circa 200.000 pond heeft gekost.

Carrie Symonds

De verloofde van de premier, Carrie Symonds, zou het voortouw hebben genomen bij de renovatie. Zij gruwde naar verluidt van de stijl van de vorige premier Theresa May, een partijgenoot van Johnson. Die heeft voor zover bekend geen eigen geld in de ambtswoning gestoken.

Ministers houden vol dat Johnson zelf betaalde voor de renovatie, maar het is nog onduidelijk hoe de financiering precies is geregeld. Een woordvoerder van de premier wilde eerder niet zeggen of sprake was van een lening. Die had de premier dan moeten opgeven.

Andere rel

Johnson kreeg ruim een week voor de regionale verkiezingen ook nog te maken met een andere rel. Britse media schreven op basis van anonieme bronnen dat Johnson vorig jaar uit frustratie zou hebben geroepen dat hij liever "een stapel lijken" te zien dan weer een lockdown in te stellen.

De oppositie vroeg Johnson woensdag in het parlement om opheldering. De premier hield daar vol zich nooit in dergelijke bewoordingen te hebben uitgelaten en daagde oppositieleider Keir Starmer uit met bewijs te komen. Johnson benadrukte ook dat hij zelf heeft betaald voor de renovatie van zijn woning en zich daarbij aan de gedragscode heeft gehouden.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

4 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

5 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

6 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

6 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

7 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

8 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

9 uur geleden