Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder SEC doet schikkingsvoorstel rond aankoop Twitter

Toezichthouder SEC doet schikkingsvoorstel rond aankoop Twitter

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft Elon Musk een schikkingsvoorstel gedaan in het onderzoek van de beurswaakhond naar Musks aankoop van Twitter-aandelen voordat hij het socialemediaplatform in 2022 overnam. In een bericht op X deelt Musk een brief hierover van zijn advocaat Alex Spiro, gericht aan het hoofd van de toezichthouder, Gary Gensler.

Musk heeft volgens de brief 48 uur de tijd om met de schikking akkoord te gaan, anders zou de toezichthouder in actie komen. Het is niet duidelijk hoe hoog het schikkingsvoorstel is. Wel schreef de advocaat dat hij en Musk zich niet zouden laten intimideren door de SEC en verwees hij naar hun rechten.

Ook schreef Spiro dat de SEC een onderzoek naar Neuralink heeft "heropend". Waarom de waakhond de startup voor hersenimplantaten onderzoekt, wordt niet duidelijk. In het najaar van 2023 vroegen vier Amerikaanse beleidsmakers en de Physicians Committee for Responsible Medicine, een nonprofitorganisatie van artsen voor dierenrechten, de SEC onderzoek te doen naar Musk en Neuralink. De startup zou mogelijk fraude hebben gepleegd omdat de onderneming misleidende claims zou hebben gedaan over de veiligheid van een hersenimplantaat die Neuralink had ontwikkeld.

Financiering veiliggesteld

De SEC wilde niet reageren op de brief tegenover persbureau Bloomberg. De beurstoezichthouder onderzoekt of Musk regels voor beleggers heeft geschonden. Voordat hij Twitter overnam voor 44 miljard dollar, kocht hij aandelen in het socialemediaplatform, dat nu X heet.

Musk en de SEC liggen al jaren met elkaar overhoop. Musk verstuurde in 2018 als topman van Tesla een tweet waarin hij stelde dat hij "financiering had veiliggesteld" om de fabrikant van elektrische auto' s voor 420 dollar per aandeel van de beurs te halen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. De tweet zorgde voor flinke koersbewegingen van Tesla en de Amerikaanse beurswaakhond SEC beschuldigde hem van fraude. Musk en Tesla hebben hierover al een schikking met de SEC gesloten van 40 miljoen dollar. Ook trad Musk af als voorzitter van het bedrijf voor een periode van drie jaar.

Meer uit Financieel

CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

2 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

4 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

5 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

6 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

6 uur geleden
Netbeheerders zijn blij met vereenvoudiging stroomnetprocedures

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.

6 uur geleden