Toezichthouder SEC doet schikkingsvoorstel rond aankoop Twitter
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft Elon Musk een schikkingsvoorstel gedaan in het onderzoek van de beurswaakhond naar Musks aankoop van Twitter-aandelen voordat hij het socialemediaplatform in 2022 overnam. In een bericht op X deelt Musk een brief hierover van zijn advocaat Alex Spiro, gericht aan het hoofd van de toezichthouder, Gary Gensler.
Musk heeft volgens de brief 48 uur de tijd om met de schikking akkoord te gaan, anders zou de toezichthouder in actie komen. Het is niet duidelijk hoe hoog het schikkingsvoorstel is. Wel schreef de advocaat dat hij en Musk zich niet zouden laten intimideren door de SEC en verwees hij naar hun rechten.
Ook schreef Spiro dat de SEC een onderzoek naar Neuralink heeft "heropend". Waarom de waakhond de startup voor hersenimplantaten onderzoekt, wordt niet duidelijk. In het najaar van 2023 vroegen vier Amerikaanse beleidsmakers en de Physicians Committee for Responsible Medicine, een nonprofitorganisatie van artsen voor dierenrechten, de SEC onderzoek te doen naar Musk en Neuralink. De startup zou mogelijk fraude hebben gepleegd omdat de onderneming misleidende claims zou hebben gedaan over de veiligheid van een hersenimplantaat die Neuralink had ontwikkeld.
Financiering veiliggesteld
De SEC wilde niet reageren op de brief tegenover persbureau Bloomberg. De beurstoezichthouder onderzoekt of Musk regels voor beleggers heeft geschonden. Voordat hij Twitter overnam voor 44 miljard dollar, kocht hij aandelen in het socialemediaplatform, dat nu X heet.
Musk en de SEC liggen al jaren met elkaar overhoop. Musk verstuurde in 2018 als topman van Tesla een tweet waarin hij stelde dat hij "financiering had veiliggesteld" om de fabrikant van elektrische auto' s voor 420 dollar per aandeel van de beurs te halen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. De tweet zorgde voor flinke koersbewegingen van Tesla en de Amerikaanse beurswaakhond SEC beschuldigde hem van fraude. Musk en Tesla hebben hierover al een schikking met de SEC gesloten van 40 miljoen dollar. Ook trad Musk af als voorzitter van het bedrijf voor een periode van drie jaar.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
28 minuten geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.
5 uur geleden