Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder SEC doet schikkingsvoorstel rond aankoop Twitter

Toezichthouder SEC doet schikkingsvoorstel rond aankoop Twitter

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft Elon Musk een schikkingsvoorstel gedaan in het onderzoek van de beurswaakhond naar Musks aankoop van Twitter-aandelen voordat hij het socialemediaplatform in 2022 overnam. In een bericht op X deelt Musk een brief hierover van zijn advocaat Alex Spiro, gericht aan het hoofd van de toezichthouder, Gary Gensler.

Musk heeft volgens de brief 48 uur de tijd om met de schikking akkoord te gaan, anders zou de toezichthouder in actie komen. Het is niet duidelijk hoe hoog het schikkingsvoorstel is. Wel schreef de advocaat dat hij en Musk zich niet zouden laten intimideren door de SEC en verwees hij naar hun rechten.

Ook schreef Spiro dat de SEC een onderzoek naar Neuralink heeft "heropend". Waarom de waakhond de startup voor hersenimplantaten onderzoekt, wordt niet duidelijk. In het najaar van 2023 vroegen vier Amerikaanse beleidsmakers en de Physicians Committee for Responsible Medicine, een nonprofitorganisatie van artsen voor dierenrechten, de SEC onderzoek te doen naar Musk en Neuralink. De startup zou mogelijk fraude hebben gepleegd omdat de onderneming misleidende claims zou hebben gedaan over de veiligheid van een hersenimplantaat die Neuralink had ontwikkeld.

Financiering veiliggesteld

De SEC wilde niet reageren op de brief tegenover persbureau Bloomberg. De beurstoezichthouder onderzoekt of Musk regels voor beleggers heeft geschonden. Voordat hij Twitter overnam voor 44 miljard dollar, kocht hij aandelen in het socialemediaplatform, dat nu X heet.

Musk en de SEC liggen al jaren met elkaar overhoop. Musk verstuurde in 2018 als topman van Tesla een tweet waarin hij stelde dat hij "financiering had veiliggesteld" om de fabrikant van elektrische auto' s voor 420 dollar per aandeel van de beurs te halen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. De tweet zorgde voor flinke koersbewegingen van Tesla en de Amerikaanse beurswaakhond SEC beschuldigde hem van fraude. Musk en Tesla hebben hierover al een schikking met de SEC gesloten van 40 miljoen dollar. Ook trad Musk af als voorzitter van het bedrijf voor een periode van drie jaar.

Meer uit Financieel

Studie: minder Chinese toeristen naar buitenland dan verwacht

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese toeristen maken naar verwachting in de tweede helft van 2026 minder buitenlandse reizen dan eerder werd voorspeld. Dat becijfert marktonderzoekbureau China Trading Desk. De voornaamste redenen zijn sombere economische vooruitzichten en geopolitieke spanningen.

41 minuten geleden
Trump voert importheffingen in op drones en onderdelen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan importheffingen van tot 100 procent opleggen op drones en drone-onderdelen uit het buitenland. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zijn de VS "te afhankelijk" van buitenlandse leveranciers voor drones. De tarieven gelden ook voor enkele belangrijke Amerikaanse bondgenoten.

48 minuten geleden
Duitse boeren rekenen op tegenvallende oogst door droogte

HANNOVER (ANP/DPA) - Boeren in Duitsland verwachten dat de oogst dit jaar tegenvallend is door aanhoudende hitte en droogte. In sommige zuidelijke regio's dreigt zelfs een totale mislukking van bepaalde gewassen, heeft de voorzitter van de Duitse belangenorganisatie voor boeren gezegd.

50 minuten geleden
ABN AMRO: bedrijven moeten zich snel voorbereiden op extreem weer

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.

8 uur geleden
ABN AMRO: bedrijven moeten zich snel voorbereiden op extreem weer

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.

8 uur geleden
Wall Street enthousiast over verkopen sandalenmaker Birkenstock

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.

10 uur geleden
Opsteker voor Trump in juridische strijd over importheffingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".

11 uur geleden