Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder SEC doet schikkingsvoorstel rond aankoop Twitter

Toezichthouder SEC doet schikkingsvoorstel rond aankoop Twitter

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder SEC heeft Elon Musk een schikkingsvoorstel gedaan in het onderzoek van de beurswaakhond naar Musks aankoop van Twitter-aandelen voordat hij het socialemediaplatform in 2022 overnam. In een bericht op X deelt Musk een brief hierover van zijn advocaat Alex Spiro, gericht aan het hoofd van de toezichthouder, Gary Gensler.

Musk heeft volgens de brief 48 uur de tijd om met de schikking akkoord te gaan, anders zou de toezichthouder in actie komen. Het is niet duidelijk hoe hoog het schikkingsvoorstel is. Wel schreef de advocaat dat hij en Musk zich niet zouden laten intimideren door de SEC en verwees hij naar hun rechten.

Ook schreef Spiro dat de SEC een onderzoek naar Neuralink heeft "heropend". Waarom de waakhond de startup voor hersenimplantaten onderzoekt, wordt niet duidelijk. In het najaar van 2023 vroegen vier Amerikaanse beleidsmakers en de Physicians Committee for Responsible Medicine, een nonprofitorganisatie van artsen voor dierenrechten, de SEC onderzoek te doen naar Musk en Neuralink. De startup zou mogelijk fraude hebben gepleegd omdat de onderneming misleidende claims zou hebben gedaan over de veiligheid van een hersenimplantaat die Neuralink had ontwikkeld.

Financiering veiliggesteld

De SEC wilde niet reageren op de brief tegenover persbureau Bloomberg. De beurstoezichthouder onderzoekt of Musk regels voor beleggers heeft geschonden. Voordat hij Twitter overnam voor 44 miljard dollar, kocht hij aandelen in het socialemediaplatform, dat nu X heet.

Musk en de SEC liggen al jaren met elkaar overhoop. Musk verstuurde in 2018 als topman van Tesla een tweet waarin hij stelde dat hij "financiering had veiliggesteld" om de fabrikant van elektrische auto' s voor 420 dollar per aandeel van de beurs te halen, maar dat gebeurde uiteindelijk niet. De tweet zorgde voor flinke koersbewegingen van Tesla en de Amerikaanse beurswaakhond SEC beschuldigde hem van fraude. Musk en Tesla hebben hierover al een schikking met de SEC gesloten van 40 miljoen dollar. Ook trad Musk af als voorzitter van het bedrijf voor een periode van drie jaar.

Meer uit Financieel

Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

28 minuten geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

1 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

10 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israƫlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

11 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

12 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

14 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

14 uur geleden