Toezichthouder: huurwebsites onduidelijk over hun diensten
DEN HAAG (ANP) - Niet alle huurwoningwebsites zijn duidelijk genoeg over de diensten die ze verlenen. Zo is het voor woningzoekers die zich inschrijven op zo'n site niet altijd helder dat deze platforms alleen een zoekservice bieden en niet bemiddelen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. De toezichthouder heeft meerdere websites hierover aangesproken.
Mensen op zoek naar een huurwoning kunnen terecht bij websites die tegen betaling een overzicht geven van het aanbod aan huurappartementen, -kamers of woningen. Als het hier puur om een zoekdienst gaat, moeten de websites volgens de regels wel duidelijk maken dat ze zelf geen contact leggen met de verhuurders, waarschuwt de ACM. Ook moeten de sites klanten goed informeren hoe actueel de informatie op de site is en wat de kosten van een abonnement op de dienst zijn.
"Mensen die een huurwoning zoeken in de huidige krappe woningmarkt, maken gebruik van verschillende zoekmogelijkheden zoals huurwoningwebsites om een geschikte woning te vinden. Het is belangrijk dat deze websites duidelijk zijn over de dienst die zij aanbieden en consumenten niet misleiden", zegt Edwin van Houten van de ACM. De toezichthouder wijst erop dat woningzoekers ook terecht kunnen bij gratis zoeksites en voor bemiddeling een verhuurmakelaar kunnen vragen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Braziliƫ en Australiƫ. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.
4 uur geleden