Toezichthouder goede doelen komt met keurmerk donatieplatform
AMSTERDAM (ANP) - Toezichthouder voor goede doelen CBF komt met een keurmerk voor donatieplatforms. Dat moet donateurs meer zekerheid bieden dat er op een goede manier met donaties wordt omgegaan.
Het CBF wijst al langer goede doelen aan die voldoen aan de stempel "Erkend Goed Doel", maar gaat dat nu ook voor donatieplatforms doen met het logo "Erkend Donatieplatform". De afgelopen maanden is er volgens de toezichthouder steeds meer maatschappelijke aandacht voor de transparantie en betrouwbaarheid van crowdfundingplatforms. Zo stelde de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eerder dat verschillende donatieplatforms consumenten niet duidelijk hadden geïnformeerd over de kosten die zij rekenen.
Het is volgens de instantie, die door de goededoelensector zelf als onafhankelijke toezichthouder is aangesteld, voor het eerst dat er een officiële erkenning is voor crowdfundingplatforms. Crowdfundingplatform voor dierenprojecten Stichting DierenDonatie en donatie-app Goodplace Foundation zijn de eerste platforms die het CBF officieel erkent. Het betekent dat ze voldoen aan 42 "strikte normen op het gebied van transparantie, financieel beheer en governance", aldus de toezichthouder.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.
27 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.
3 uur geleden