Toezichthouder goede doelen komt met keurmerk donatieplatform
AMSTERDAM (ANP) - Toezichthouder voor goede doelen CBF komt met een keurmerk voor donatieplatforms. Dat moet donateurs meer zekerheid bieden dat er op een goede manier met donaties wordt omgegaan.
Het CBF wijst al langer goede doelen aan die voldoen aan de stempel "Erkend Goed Doel", maar gaat dat nu ook voor donatieplatforms doen met het logo "Erkend Donatieplatform". De afgelopen maanden is er volgens de toezichthouder steeds meer maatschappelijke aandacht voor de transparantie en betrouwbaarheid van crowdfundingplatforms. Zo stelde de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eerder dat verschillende donatieplatforms consumenten niet duidelijk hadden geïnformeerd over de kosten die zij rekenen.
Het is volgens de instantie, die door de goededoelensector zelf als onafhankelijke toezichthouder is aangesteld, voor het eerst dat er een officiële erkenning is voor crowdfundingplatforms. Crowdfundingplatform voor dierenprojecten Stichting DierenDonatie en donatie-app Goodplace Foundation zijn de eerste platforms die het CBF officieel erkent. Het betekent dat ze voldoen aan 42 "strikte normen op het gebied van transparantie, financieel beheer en governance", aldus de toezichthouder.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
8 uur geleden