Toezichthouder goede doelen komt met keurmerk donatieplatform
AMSTERDAM (ANP) - Toezichthouder voor goede doelen CBF komt met een keurmerk voor donatieplatforms. Dat moet donateurs meer zekerheid bieden dat er op een goede manier met donaties wordt omgegaan.
Het CBF wijst al langer goede doelen aan die voldoen aan de stempel "Erkend Goed Doel", maar gaat dat nu ook voor donatieplatforms doen met het logo "Erkend Donatieplatform". De afgelopen maanden is er volgens de toezichthouder steeds meer maatschappelijke aandacht voor de transparantie en betrouwbaarheid van crowdfundingplatforms. Zo stelde de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eerder dat verschillende donatieplatforms consumenten niet duidelijk hadden geïnformeerd over de kosten die zij rekenen.
Het is volgens de instantie, die door de goededoelensector zelf als onafhankelijke toezichthouder is aangesteld, voor het eerst dat er een officiële erkenning is voor crowdfundingplatforms. Crowdfundingplatform voor dierenprojecten Stichting DierenDonatie en donatie-app Goodplace Foundation zijn de eerste platforms die het CBF officieel erkent. Het betekent dat ze voldoen aan 42 "strikte normen op het gebied van transparantie, financieel beheer en governance", aldus de toezichthouder.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het terugleveren van zonnestroom levert met ingang van volgend jaar voor veel huishoudens nauwelijks nog iets op. Vergelijkingssite Energievergelijk.nl heeft uitgerekend dat een doorsnee huishouden met zonnepanelen dat jaarlijks 2500 kilowattuur teruglevert, hieraan straks nog maar een halve euro per maand verdient.
8 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal is positiever gestemd over de vraag naar staal in Europa na maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen. Een CO2-taks aan de buitengrenzen van de EU en een aangescherpt quotum "herstellen de winstgevendheid" van de grootste staalproducent van Europa, schrijft het concern bij zijn kwartaalcijfers.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag voor het eerst in drie dagen gedaald nadat Iran had bevestigd dat vrijdag onderhandeld wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Hierdoor is het risico van Amerikaanse militaire aanvallen op Iran, lid van oliekartel OPEC, afgenomen. De gesprekken vinden vrijdagochtend plaats in de Omaanse hoofdstad Muscat.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn iets minder negatief over de economie in het eerste kwartaal van 2026 dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW. Desondanks blijft het vertrouwen in de meeste bedrijfstakken negatief.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar meer geld te ontvangen uit gemeentelijke heffingen en belastingen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. De begroting voor 2026 is met 15,3 miljard euro 6,5 procent hoger dan in het jaar daarvoor, toen gemeenten samen 14,4 miljard euro begrootten.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is scherp gedaald, waardoor het herstel van de afgelopen twee dagen teniet is gedaan. Het edelmetaal heeft moeite een bodem te vinden na een historische koersval. Ook de prijs van goud daalde.
2 uur geleden