
Toezichthouder: gastekort Duitsland volgend jaar niet uitgesloten
BONN (ANP/BLOOMBERG) - Het is niet uitgesloten dat Duitsland volgende winter kampt met een gastekort. Dat meldt de voorzitter van BNetzA, Klaus Müller, in de Duitse krant Rheinische Post. BNetzA is de federale toezichthouder voor energie, gas, telecom, post en spoorwegen.
Vooralsnog is Duitsland goed de winter doorgekomen. Maar Müller waarschuwt voor een mogelijk strenge winter in 2023 en 2024. Daardoor zullen huishoudens en bedrijven minder op energie kunnen besparen, vertelt Müller tegen de krant. Hij zou "blij" zijn als Duitsland op 1 mei nog beschikt over ruim de helft van zijn gasvoorraad. De voorraad is nu nog voor ongeveer 64 procent gevuld.
Voor dit jaar zijn de temperaturen relatief hoog in Noordwest-Europa. Daardoor hebben Europese landen nog weinig beroep hoeven doen op de gasvoorraden. Het stookseizoen loopt bovendien ten einde.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.
33 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Nederlandse luchthavens lijken niet te zijn getroffen door de cyberaanval op een dienstverlener van Europese vliegvelden vrijdag. Woordvoerders van Schiphol en Rotterdam The Hague Airport melden dat bij de luchthavens niets aan de hand is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.
13 uur geledenPALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.
18 uur geleden