Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder doet onderzoek naar Plus om nieuwe plasticregels

Toezichthouder doet onderzoek naar Plus om nieuwe plasticregels

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft supermarktketen Plus om opheldering gevraagd over de naleving van nieuwe regels over wegwerpplastic. Winkeliers moeten op hun kassabon vermelden welk bedrag klanten extra kwijt zijn aan de nieuwe heffing op wegwerpplastic, maar volgens de NOS doet Plus dit nog niet. De ILT moet erop toezien dat bedrijven zich aan de nieuwe plasticwet houden en is een onderzoek begonnen naar de winkelketen, bevestigt een woordvoerder.

"Je bent als supermarkt verplicht het bedrag van de toeslag voor plastic apart te vermelden. Zo zie je als klant welk bedrag je kwijt bent aan plastic, wat je er mogelijk toe aanzet andere beslissingen te nemen", legt de woordvoerder uit.

De ILT heeft dinsdagmiddag een telefoongesprek gehad met Plus om na te gaan of het bedrijf de regels echt overtreedt. Het is nog niet duidelijk wat de volgende stappen zullen zijn. "Je kijkt in dit soort gevallen wat de ernst van de overtreding is en of het doelbewust is. Een gesprek kan voldoende zijn, maar in het uiterste geval kan het om dwangsommen gaan. Dat behoort tot onze middelen."

Extra heffing

Sinds 1 juli zijn bedrijven als snackbars en supermarkten verplicht een extra heffing in rekening te brengen als ze plastic verpakkingen, bekers of bakjes voor eenmalig gebruik verkopen. Dit moet ervoor zorgen dat er minder plastic zwerfafval ontstaat doordat mensen minder vaak voor wegwerpplastic kiezen.

Het is nadrukkelijk verplicht die nieuwe heffing apart te vermelden. Een woordvoerder van Plus liet aan de NOS weten dat het de keten het "technisch" niet op tijd lukte om die heffing op de kassabon te krijgen.

De ILT onderstreept dat juist supermarkten erg belangrijk zijn bij het tegengaan van de berg plastic afval. "Zij zijn enorm belangrijk in het dagelijks leven van veel mensen, dus vinden wij dat zij zich gewoon aan de regels moeten houden", zegt de woordvoerder.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

32 minuten geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

4 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

5 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

6 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

8 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

9 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

18 uur geleden