Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder doet onderzoek naar Plus om nieuwe plasticregels

Toezichthouder doet onderzoek naar Plus om nieuwe plasticregels

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft supermarktketen Plus om opheldering gevraagd over de naleving van nieuwe regels over wegwerpplastic. Winkeliers moeten op hun kassabon vermelden welk bedrag klanten extra kwijt zijn aan de nieuwe heffing op wegwerpplastic, maar volgens de NOS doet Plus dit nog niet. De ILT moet erop toezien dat bedrijven zich aan de nieuwe plasticwet houden en is een onderzoek begonnen naar de winkelketen, bevestigt een woordvoerder.

"Je bent als supermarkt verplicht het bedrag van de toeslag voor plastic apart te vermelden. Zo zie je als klant welk bedrag je kwijt bent aan plastic, wat je er mogelijk toe aanzet andere beslissingen te nemen", legt de woordvoerder uit.

De ILT heeft dinsdagmiddag een telefoongesprek gehad met Plus om na te gaan of het bedrijf de regels echt overtreedt. Het is nog niet duidelijk wat de volgende stappen zullen zijn. "Je kijkt in dit soort gevallen wat de ernst van de overtreding is en of het doelbewust is. Een gesprek kan voldoende zijn, maar in het uiterste geval kan het om dwangsommen gaan. Dat behoort tot onze middelen."

Extra heffing

Sinds 1 juli zijn bedrijven als snackbars en supermarkten verplicht een extra heffing in rekening te brengen als ze plastic verpakkingen, bekers of bakjes voor eenmalig gebruik verkopen. Dit moet ervoor zorgen dat er minder plastic zwerfafval ontstaat doordat mensen minder vaak voor wegwerpplastic kiezen.

Het is nadrukkelijk verplicht die nieuwe heffing apart te vermelden. Een woordvoerder van Plus liet aan de NOS weten dat het de keten het "technisch" niet op tijd lukte om die heffing op de kassabon te krijgen.

De ILT onderstreept dat juist supermarkten erg belangrijk zijn bij het tegengaan van de berg plastic afval. "Zij zijn enorm belangrijk in het dagelijks leven van veel mensen, dus vinden wij dat zij zich gewoon aan de regels moeten houden", zegt de woordvoerder.

Meer uit Financieel

Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

10 minuten geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

46 minuten geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

57 minuten geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

1 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

2 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

2 uur geleden