Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder doet onderzoek naar Plus om nieuwe plasticregels

Toezichthouder doet onderzoek naar Plus om nieuwe plasticregels

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft supermarktketen Plus om opheldering gevraagd over de naleving van nieuwe regels over wegwerpplastic. Winkeliers moeten op hun kassabon vermelden welk bedrag klanten extra kwijt zijn aan de nieuwe heffing op wegwerpplastic, maar volgens de NOS doet Plus dit nog niet. De ILT moet erop toezien dat bedrijven zich aan de nieuwe plasticwet houden en is een onderzoek begonnen naar de winkelketen, bevestigt een woordvoerder.

"Je bent als supermarkt verplicht het bedrag van de toeslag voor plastic apart te vermelden. Zo zie je als klant welk bedrag je kwijt bent aan plastic, wat je er mogelijk toe aanzet andere beslissingen te nemen", legt de woordvoerder uit.

De ILT heeft dinsdagmiddag een telefoongesprek gehad met Plus om na te gaan of het bedrijf de regels echt overtreedt. Het is nog niet duidelijk wat de volgende stappen zullen zijn. "Je kijkt in dit soort gevallen wat de ernst van de overtreding is en of het doelbewust is. Een gesprek kan voldoende zijn, maar in het uiterste geval kan het om dwangsommen gaan. Dat behoort tot onze middelen."

Extra heffing

Sinds 1 juli zijn bedrijven als snackbars en supermarkten verplicht een extra heffing in rekening te brengen als ze plastic verpakkingen, bekers of bakjes voor eenmalig gebruik verkopen. Dit moet ervoor zorgen dat er minder plastic zwerfafval ontstaat doordat mensen minder vaak voor wegwerpplastic kiezen.

Het is nadrukkelijk verplicht die nieuwe heffing apart te vermelden. Een woordvoerder van Plus liet aan de NOS weten dat het de keten het "technisch" niet op tijd lukte om die heffing op de kassabon te krijgen.

De ILT onderstreept dat juist supermarkten erg belangrijk zijn bij het tegengaan van de berg plastic afval. "Zij zijn enorm belangrijk in het dagelijks leven van veel mensen, dus vinden wij dat zij zich gewoon aan de regels moeten houden", zegt de woordvoerder.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

5 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

7 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

10 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

11 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

12 uur geleden