Toezichthouder Curaçao: prijs groente en fruit steeg 400 procent
WILLEMSTAD (ANP) - De prijs van levensmiddelen op Curaçao is sinds 2010 veel sneller gestegen dan die van de belangrijkste handelspartners. Vooral aardappelen, groenten en fruit zijn fors duurder geworden. De prijs hiervan is sinds 2010 met bijna 400 procent gestegen, komt naar voren uit een dinsdag gepubliceerd onderzoek van onafhankelijke toezichthouder Fair Trade Authority Curaçao (FTAC).
De prijsstijging is aanmerkelijk hoger dan die van andere Caribische eilanden zoals Aruba, terwijl de marktomstandigheden daar ongeveer gelijk zijn, zo stelt de FTAC. Het onderzoek is uitgevoerd naar aanleiding van zorgen van consumenten over stijgende levensmiddelenprijzen op het eiland.
De levensmiddelensector op Curaçao wordt gekenmerkt door een sterke afhankelijkheid van geïmporteerde goederen. Naar schatting komt slechts 10 procent van de levensmiddelen op Curaçao uit lokale productie. Deze hoge mate van import verklaart deels de prijsschommelingen en gevoeligheid voor wereldwijde marktfactoren, stelt de FTAC.
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat de grote supermarkten een zeer sterke positie in de markt hebben. Zij gebruiken hun onderhandelingsmacht om gunstige voorwaarden te bedingen, wat de positie van kleinere spelers ondermijnt, aldus het onderzoek.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
9 uur geleden