Toezichthouder Curaçao: prijs groente en fruit steeg 400 procent
WILLEMSTAD (ANP) - De prijs van levensmiddelen op Curaçao is sinds 2010 veel sneller gestegen dan die van de belangrijkste handelspartners. Vooral aardappelen, groenten en fruit zijn fors duurder geworden. De prijs hiervan is sinds 2010 met bijna 400 procent gestegen, komt naar voren uit een dinsdag gepubliceerd onderzoek van onafhankelijke toezichthouder Fair Trade Authority Curaçao (FTAC).
De prijsstijging is aanmerkelijk hoger dan die van andere Caribische eilanden zoals Aruba, terwijl de marktomstandigheden daar ongeveer gelijk zijn, zo stelt de FTAC. Het onderzoek is uitgevoerd naar aanleiding van zorgen van consumenten over stijgende levensmiddelenprijzen op het eiland.
De levensmiddelensector op Curaçao wordt gekenmerkt door een sterke afhankelijkheid van geïmporteerde goederen. Naar schatting komt slechts 10 procent van de levensmiddelen op Curaçao uit lokale productie. Deze hoge mate van import verklaart deels de prijsschommelingen en gevoeligheid voor wereldwijde marktfactoren, stelt de FTAC.
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat de grote supermarkten een zeer sterke positie in de markt hebben. Zij gebruiken hun onderhandelingsmacht om gunstige voorwaarden te bedingen, wat de positie van kleinere spelers ondermijnt, aldus het onderzoek.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
6 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
18 uur geleden