Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder constateert bij zes attractieparken tekortkomingen

Toezichthouder constateert bij zes attractieparken tekortkomingen

UTRECHT (ANP) - Bij zes van de twintig attractieparken die toezichthouder NVWA afgelopen jaar heeft gecontroleerd, zijn tekortkomingen geconstateerd. Het ging specifiek om zeven attractie- en speeltoestellen waar iets niet goed was.

Bij drie toestellen was er gevaar op vingerbeknelling en bij een was de elektra niet helemaal op orde. Bij de andere drie ging het om administratieve onvolkomenheden. Die toestellen waren wel goed onderhouden, maar het park legde de onderhoudswerkzaamheden niet vast, aldus de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

De toezichthouder controleerde in 2022 steekproefsgewijs honderd toestellen, gemiddeld vijf per park. De NVWA komt tot de conclusie dat het overgrote deel van de toestellen in de attractieparken aan de wettelijke eisen voldoet. Ook de zeven waar de toezichthouder tekortkomingen constateerde, waren bij de herinspecties op orde.

Vorig jaar vond in het Sprookjesbos in Valkenburg aan de Geul wel een ernstig incident plaats. Daar brak in mei een karretje van een attractie af en viel naar beneden. Er zat een gezin in van twee volwassenen en twee kinderen. Drie van hen raakten gewond. Volgens de NVWA is uit onderzoek gebleken dat dit bij soortgelijke attracties niet kan gebeuren. Ook is het strafrechtelijk onderzoek door de NVWA afgerond naar de oorzaak en of er sprake is van verwijtbaar handelen. Wat daarvan de conclusies zijn, kan de toezichthouder niet delen. De zaak ligt nu bij het Openbaar Ministerie.

Meer uit Binnenland

Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

6 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

7 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

9 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

10 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

10 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

11 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

11 uur geleden