Toezichthouder constateert bij zes attractieparken tekortkomingen
UTRECHT (ANP) - Bij zes van de twintig attractieparken die toezichthouder NVWA afgelopen jaar heeft gecontroleerd, zijn tekortkomingen geconstateerd. Het ging specifiek om zeven attractie- en speeltoestellen waar iets niet goed was.
Bij drie toestellen was er gevaar op vingerbeknelling en bij een was de elektra niet helemaal op orde. Bij de andere drie ging het om administratieve onvolkomenheden. Die toestellen waren wel goed onderhouden, maar het park legde de onderhoudswerkzaamheden niet vast, aldus de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
De toezichthouder controleerde in 2022 steekproefsgewijs honderd toestellen, gemiddeld vijf per park. De NVWA komt tot de conclusie dat het overgrote deel van de toestellen in de attractieparken aan de wettelijke eisen voldoet. Ook de zeven waar de toezichthouder tekortkomingen constateerde, waren bij de herinspecties op orde.
Vorig jaar vond in het Sprookjesbos in Valkenburg aan de Geul wel een ernstig incident plaats. Daar brak in mei een karretje van een attractie af en viel naar beneden. Er zat een gezin in van twee volwassenen en twee kinderen. Drie van hen raakten gewond. Volgens de NVWA is uit onderzoek gebleken dat dit bij soortgelijke attracties niet kan gebeuren. Ook is het strafrechtelijk onderzoek door de NVWA afgerond naar de oorzaak en of er sprake is van verwijtbaar handelen. Wat daarvan de conclusies zijn, kan de toezichthouder niet delen. De zaak ligt nu bij het Openbaar Ministerie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NS-directeur Wouter Koolmees ziet toekomst in de Lelylijn, een spoorverbinding die Noord-Nederland moet verbinden met de Randstad en mogelijk ook met Duitsland. "Hij gaat er komen. Maar de vraag is wanneer", zei Koolmees in Den Haag, waar een 'masterplan' voor de Lelylijn en een financieel advies van Klaas Knot werden gepresenteerd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies vinden dat de vrijdag gepresenteerde plannen van de Haagse coalitie hoop en kansen bieden voor de regio's. Ina Adema en Arthur van Dijk, commissaris van de Koning in Noord-Brabant en Noord-Holland, zijn blij dat D66, CDA en VVD aangeven dat ze willen optrekken met gemeenten en provincies. Zij denken dat daardoor zaken als woningbouw, stikstofproblemen, economie en natuurherstel kunnen worden aangepakt. "Het is goed dat Nederland weer vooruit kan", vindt Adema.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De regioburgemeesters, een overleg van burgemeesters over veiligheid, zijn "enorm blij" dat de nieuwe coalitie "fors investeert met 512 miljoen euro structureel in de rechtsstaat en de politie", meldt het collectief in reactie op de kabinetsplannen.
9 uur geleden