Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder constateert bij zes attractieparken tekortkomingen

Toezichthouder constateert bij zes attractieparken tekortkomingen

UTRECHT (ANP) - Bij zes van de twintig attractieparken die toezichthouder NVWA afgelopen jaar heeft gecontroleerd, zijn tekortkomingen geconstateerd. Het ging specifiek om zeven attractie- en speeltoestellen waar iets niet goed was.

Bij drie toestellen was er gevaar op vingerbeknelling en bij een was de elektra niet helemaal op orde. Bij de andere drie ging het om administratieve onvolkomenheden. Die toestellen waren wel goed onderhouden, maar het park legde de onderhoudswerkzaamheden niet vast, aldus de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

De toezichthouder controleerde in 2022 steekproefsgewijs honderd toestellen, gemiddeld vijf per park. De NVWA komt tot de conclusie dat het overgrote deel van de toestellen in de attractieparken aan de wettelijke eisen voldoet. Ook de zeven waar de toezichthouder tekortkomingen constateerde, waren bij de herinspecties op orde.

Vorig jaar vond in het Sprookjesbos in Valkenburg aan de Geul wel een ernstig incident plaats. Daar brak in mei een karretje van een attractie af en viel naar beneden. Er zat een gezin in van twee volwassenen en twee kinderen. Drie van hen raakten gewond. Volgens de NVWA is uit onderzoek gebleken dat dit bij soortgelijke attracties niet kan gebeuren. Ook is het strafrechtelijk onderzoek door de NVWA afgerond naar de oorzaak en of er sprake is van verwijtbaar handelen. Wat daarvan de conclusies zijn, kan de toezichthouder niet delen. De zaak ligt nu bij het Openbaar Ministerie.

Meer uit Binnenland

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

5 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

11 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

11 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

12 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

12 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

14 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

14 uur geleden