Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder bezorgd om concurrentie markt scheepsbrandstoffen

Toezichthouder bezorgd om concurrentie markt scheepsbrandstoffen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vreest dat de concurrentie op de markt voor scheepsbrandstoffen te veel onder druk komt te staan door de overname van Oliehandel Klaas de Boer door concurrent FincoEnergies. Daarom gaat de toezichthouder verder onderzoek doen naar de eerder aangekondigde deal.

Door de overname zou FincoEnergies in veel havens in het noorden van het land, zoals Harlingen, de Eemshaven, Den Helder en ook IJmuiden, vrijwel de enige aanbieder van scheepsbrandstoffen worden. Volgens de ACM kan de deal daardoor nadelige gevolgen hebben voor bijvoorbeeld vissers, veerboten en sleepdiensten die gasolie afnemen. Dit kan leiden tot hogere prijzen of een slechtere service, aldus de concurrentiewaakhond.

Wat ook meespeelt, is dat een groot deel van deze afnemers niet zomaar naar een andere haven kan om gasolie te tanken. Dat komt door de afstand en de relatief hoge kosten die daarmee gepaard gaan. Deze afnemers zijn voor hun gasolie dus "gebonden" aan een bepaalde haven.

De ACM moet nog toestemming geven voor de overname. Als het onderzoek uitwijst dat de concurrentie daadwerkelijk in het geding is, kan de toezichthouder de overname verbieden. Ook kan de ACM bepaalde voorwaarden stellen waaraan moet worden voldaan. Soms mag een deal alleen doorgaan als bedrijven bepaalde onderdelen afstoten.

Meer uit Financieel

ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

34 minuten geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

1 uur geleden
UWV stopt met ontwikkeling systeem waar 55 miljoen aan is besteed

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.

1 uur geleden
Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

2 uur geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

2 uur geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

2 uur geleden
Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg.

3 uur geleden