Toezichthouder ACM wil oude procedure tegen PostNL niet heropenen
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wil haar eerdere procedure tegen PostNL over een klacht van rivaal Sandd niet heropenen. De toezichthouder zette het onderzoek in 2020 al stop. Maar RM, een ander post- en pakkettenbedrijf, liet het daar niet bij zitten en diende bezwaar in. Dit bezwaar is nu afgewezen.
Het onderzoek was gericht op de vraag of PostNL misbruik zou hebben gemaakt van een economische machtspositie op de postmarkt en daarmee Sandd zou hebben benadeeld. Het ging daarbij over de markt voor zakelijke post in de periode 2015-2017. De ACM stopte met de procedure na de fusie van PostNL en Sandd. Vanwege het samengaan van de twee bedrijven waren het nut en de noodzaak van de zaak verdwenen.
RM, dat in 1999 werd opgezet door Royal Mail en inmiddels al jaren zelfstandig actief is, betoogde dat de kwestie onder meer de legitimiteit van de postfusie raakt en daarom wel nog steeds relevant is. Maar de ACM vindt de ingebrachte argumenten geen reden om de zaak te heropenen. Dat zou "geen evenredige en doelmatige inzet van de middelen" van de toezichthouder vormen.
Over de fusie is het laatste woord nog niet gezegd, ondanks dat PostNL en Sandd al meer dan twee jaar één bedrijf zijn. Bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) loopt nog een slepende zaak. De overheid gaf eerder onder voorwaarden toestemming voor een fusie tussen de twee postbedrijven. Maar na klachten van concurrerende postbedrijven ging de rechter daar in eerste aanleg niet in mee en vernietigde dit besluit. Daarop ging de Staat in hoger beroep.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
11 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
11 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
12 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
13 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
14 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
16 uur geleden